Wdrożenie nowego portalu w Amazon Web Services

Rozwój biznesu w internecie wymaga dobrych fundamentów - infrastruktury i technologii. Portal odwiedzany przez pod 400 tysięcy użytkowników miesięcznie zyskał nowy portal w AWS i lepsze user experience.
Kraj
Polska
Branża
Media
Ilość pracowników
30
Współpraca
2019
O Kliencie

KUKBUK to polski kwartalnik kulturalno-kulinarny, ukazujący się od listopada 2012 roku, założony przez siostry Darię i Biankę Pawlewskie oraz Oliwię Gede-Niewiadomską. Magazyn łączy funkcje książki kucharskiej, albumu o jedzeniu i pisma lajfstajlowego. Porusza tematy związane z szeroko rozumianą kulturą jedzenia, ze zjawiskami socjologicznymi, sztuką i z dizajnem w świecie kulinariów. W każdym numerze znajduje się ponad 50 sezonowych przepisów. W 2019 roku wydawnictwo uruchomiło nową wersję platformy on-line. Portal KUKBUK.pl przeszedł gruntowną przebudowę i został wzbogacony o wiele nowych obszarów tematycznych oraz funkcjonalności. Strona opiera się na idei sezonowości, która odzwierciedla się w warstwie zarówno tekstowej, jak i wizualnej.

Wyzwanie

Dynamiczny wzrost liczby użytkowników oraz wdrożenie nowej wersji portalu spowodował chęć skorzystania ze środowiska w chmurze publicznej. Firma szukała możliwości wdrożenia nowego portalu w środowisku Amazon Web Services.

Zastosowane rozwiązania

Po konsultacjach z zespołem programistów Kukbuk zaprojektowaliśmy zaproponowaną architekturę za pomocą usług dostępnych w chmurze AWS. Pliki statyczne udostępniane są bez użycia serwerów za pomocą usługi CloudFront. Serce portalu bije w usłudze Fargate. Dodatkowo wykorzystywane są między innymi usługi RDS, ElastiCache, ElasticSearch. Wszystkie połączenia realizowane są oczywiście za pomocą bezpiecznej, szyfrowanej komunikacji.

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.