Wdrożenie nowego portalu w Amazon Web Services

Rozwój biznesu w internecie wymaga dobrych fundamentów - infrastruktury i technologii. Portal odwiedzany przez pod 400 tysięcy użytkowników miesięcznie zyskał nowy portal w AWS i lepsze user experience.
Wdrożenie nowego portalu w Amazon Web Services
Kraj
Polska
Branża
Media
Ilość pracowników
30
Współpraca
2019
O Kliencie

KUKBUK to polski kwartalnik kulturalno-kulinarny, ukazujący się od listopada 2012 roku, założony przez siostry Darię i Biankę Pawlewskie oraz Oliwię Gede-Niewiadomską. Magazyn łączy funkcje książki kucharskiej, albumu o jedzeniu i pisma lajfstajlowego. Porusza tematy związane z szeroko rozumianą kulturą jedzenia, ze zjawiskami socjologicznymi, sztuką i z dizajnem w świecie kulinariów. W każdym numerze znajduje się ponad 50 sezonowych przepisów. W 2019 roku wydawnictwo uruchomiło nową wersję platformy on-line. Portal KUKBUK.pl przeszedł gruntowną przebudowę i został wzbogacony o wiele nowych obszarów tematycznych oraz funkcjonalności. Strona opiera się na idei sezonowości, która odzwierciedla się w warstwie zarówno tekstowej, jak i wizualnej.

Wyzwanie

Dynamiczny wzrost liczby użytkowników oraz wdrożenie nowej wersji portalu spowodował chęć skorzystania ze środowiska w chmurze publicznej. Firma szukała możliwości wdrożenia nowego portalu w środowisku Amazon Web Services.

Zastosowane rozwiązania

Po konsultacjach z zespołem programistów Kukbuk zaprojektowaliśmy zaproponowaną architekturę za pomocą usług dostępnych w chmurze AWS. Pliki statyczne udostępniane są bez użycia serwerów za pomocą usługi CloudFront. Serce portalu bije w usłudze Fargate. Dodatkowo wykorzystywane są między innymi usługi RDS, ElastiCache, ElasticSearch. Wszystkie połączenia realizowane są oczywiście za pomocą bezpiecznej, szyfrowanej komunikacji.

Grafika przedstawiająca chmuręGrafika przedstawiająca chmurę

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.