Szybsza analiza danych w Power BI

Lider elektromarketów i sprzedaży RTV AGD online w Polsce, dzięki Power BI i Microsoft Azure zaczął w pełni wykorzystywać potencjał swoich danych.
Szybsza analiza danych w Power BI
Kraj
Polska
Branża
Retail
Ilość pracowników
6000
Współpraca
2018
O Kliencie

Media Expert to dynamicznie rozwijająca się sieć elektromarketów, obecna na polskim rynku od ponad 15 lat. Firma jest jedną z największych marek branży RTV, AGD, Multimedia w Polsce, powszechnie cenioną przez klientów. Oferta jest zawsze uaktualniana o najświeższe trendy, a firma sprzedaje m.in. telewizory smart, laptopy, tablety, smartfony, sprzęt fotograficzny, RTV i AGD. Media Expert jest liderem na rynkach lokalnych, oferując klientom największy wybór elektroniki użytkowej w najniższych cenach. Dzięki e-sklepowi mediaexpert.pl wszyscy klienci z całej Polski mogą w pełni korzystać z oferty firmy 24 godziny na dobę!

Wyzwanie

Firma borykała się z długimi procesami przygotowywania raportów przez co nie była w stanie efektywnie wykorzystywać i monetyzować swoich danych. Szukała rozwiązania, które pomoże w operacjach Bussiness Inteligence, jednocześnie da wsparcie w zakresie automatyzacji infrastruktury chmurowej dla obliczeń Big Data.

Zastosowane rozwiązania

Przeprowadziliśmy warsztaty, na których dokonaliśmy migracji aktualnego rozwiązania klienta z wykorzystaniem Azure Data Factory oraz PowerBI. Następnie pomogliśmy zbudować mechanizmy automatyzacji, które pozwalały na prowizjonowanie maszyn wirtualnych z kartami graficznymi zgodnie z harmonogramem i na żądanie.

Grafika przedstawiająca chmuręGrafika przedstawiająca chmurę

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.