Przeniesienie aplikacji IoT do Microsoft Azure

Pionier technologiczny w dziedzinie sieci energetycznych, produktów elektryfikacji, automatyki przemysłowej i robotyki przenosi swoje rozwiązania IoT do chmury Microsoft Azure.
Przeniesienie aplikacji IoT do Microsoft Azure
Kraj
Polska
Branża
Technologia Przemysłowa
Ilość pracowników
7200
Współpraca
2018
O Kliencie

Międzynarodowy koncern ABB znany jest polskim elektroenergetykom i automatykom od kilkudziesięciu lat. Trzy czerwone litery ABB zawsze symbolizowały najwyższą jakość, precyzję wykonania i maksymalne zaawansowanie technologiczne. Od ponad 25 lat ABB jest obecne także w Polsce – nie tylko jako synonim niezawodnych urządzeń, ale jako pracodawca i właściciel fabryk. Firmy ABB w Polsce zatrudniają łącznie ponad 7200 pracowników zlokalizowanych w oddziałach firmy, fabrykach i biurach sprzedaży na terenie kraju. Połowa produkcji polskich fabryk ABB trafia do niemal wszystkich krajów świata. Stale rosnący udział eksportu jest świadectwem najwyższej jakości oferowanych produktów.
ABB jest uznana za jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. Nowatorskie rozwiązania, których inicjatorem są naukowcy krakowskiego Centrum Badawczego ABB, wpływają na zwiększenie wydajności oraz poprawę jakości wyrobów firmy.

Wyzwanie

Dotychczasowa aplikacja zbierająca dane IoT z maszyn rozproszonych zbudowana była w systemie on-premise. Brak możliwości szybkiej aktualizacji spowodował słabnące zainteresowanie klientów tym rozwiązaniem. Firma poszukiwała rozwiązań opartych na chmurze, które umożliwiają szybki rozwój obecnej platformy i usług oraz pozwałyby na szybkie wdrażanie nowych innowacyjnych produktów.

Zastosowane rozwiązania

Zaprojektowaliśmy architekturę systemu w oparciu o technologię Lambda przetwarzania danych w chmurze MS Azure, wykorzystując komponenty takie jak: Event Hub, Hub IoT, Data Lake, Data Lake Analytics, Funkcje Azure, Stream Analytics. System ten umożliwia przesyłanie i analizę w czasie rzeczywistym bardzo dużej ilości danych archiwalnych (1 TB) w modelu wsadowym. Ponadto wspieraliśmy rozwój poszczególnych elementów i wizualizacji tworzonych w technologii Angular.

Grafika przedstawiająca chmuręGrafika przedstawiająca chmurę

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.