Migracja SQL Server w Microsoft Azure

Rozwój biznesu w nowym miejscu wiąże się z wieloma wyzwaniami. Ekspansja PCMI na rynek kanadyjski była możliwa dzięki migracji SQL Server do konkretnego regionu.
Migracja SQL Server w Microsoft Azure
Kraj
USA/ Polska / Kanada
Branża
Technologia
Ilość pracowników
150
Współpraca
Q3/Q4 2019
O Kliencie

PCMI Corporation (Policy Claim Management International) jest wiodącym dostawcą zintegrowanych rozwiązań programowych do zarządzania rozszerzoną gwarancją i administracji F&I.
Firma działa jako Partner Technologiczny pomagając klientom zdobywać nowe obszary rynku m.in. poprzez oferowanie narzędzi administracyjnych, narzędzi do zarządzania ryzykiem, reasekuracji i CRM. PCMI stawia sobie za cel tworzenia nowych strategii technologicznych dla TPA, producentów OEM i firm ubezpieczeniowych zarówno w branży motoryzacyjnej, jak i konsumenckiej.
Firma oferuje Klientom i Partnerom Strategicznym na całym świecie najlepsze w swojej klasie ulepszone rozwiązanie gwarancji rozszerzonych.

Wyzwanie

Klient korzystał już z usług chmurowych budując i rozwijając swoje aplikacje w paru data center (Rackspace) na terenie Stanów Zjednoczonych i Niemiec. Jednak chcąc wejść ze swoimi produktami na rynek kanadyjski musiał dostosować się do lokalnych wymogów regulatora. Regulator wymagał, aby usługi i produkty oferowane były z lokalnych regionów. Oznaczało to konieczność migracji części aplikacji i zasobów do regionu kanadyjskiego z jednoczesnym utrzymaniem dotychczasowej infrastruktury.

Zastosowane rozwiązania

W odpowiedzi na oczekiwania Klienta i regulacje właściwe dla nowego rynku przygotowaliśmy proces migracji i przełączenia klientów, wdrażając następnie rozwiązanie. Z uwagi na wymagania regulatora zarekomendowaliśmy wdrożenie  w modelu wysokodostępnym. Oznaczało to wybór nie jednego a dwóch regionów w Kanadzie, które naprzemiennie mogły zabezpieczać aplikacje Klienta i gwarantować ich dostępność na wypadek zakłóceń w działaniu lub awarii jednego z nich.

Współpracę rozpoczęliśmy od zebrania wymagań Klienta, by następnie po opracowaniu oferty wrócić z propozycją budowy infrastruktury i konfiguracji wysokiej dostępności. Po określeniu kosztów i oszacowaniu zapotrzebowania na środowisko dla wybranego rozwiązania rozpoczęliśmy deployment. Następnie wraz z wyznaczonym zespołem projektowym rozpoczęliśmy migrację danych oraz testy bezpieczeństwa. Po przeprowadzeniu testów odbiorowych, nastąpiło przekazanie aplikacji Klientom końcowym.

W ramach wdrożonego rozwiązania wykorzystaliśmy takie usługi jak:

  • SQL Server w trybie AlwaysOn
  • Azure Active Directory
  • Windows Server
  • Log Analytics
  • Security Center
  • Azure Site Recovery (do przenoszenia aplikacji miedzy regionami)
Grafika przedstawiająca chmuręGrafika przedstawiająca chmurę

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.