Migracja z wykorzystaniem Azure Kubernetes Service

Przeniesienie infrastruktury do chmury Microsoft Azure i poprawa dostępności i skalowalności całego biznesu.
Migracja z wykorzystaniem Azure Kubernetes Service
Kraj
Polska
Branża
E-commerce
Ilość pracowników
400
Współpraca
Q1 2020
O Kliencie

Firma Szopex to właściciel sieci sklepów – Sportowy Sklep, Sklep Koszykarza, Sklep Siatkarza, Sklep Biegacza, Sklep Dla Turysty, Buty Dla Malucha, Worldbox, Chmielna 20. Jeden z największych resellerów obuwia i odzieży sportowej na polskim rynku. Firma od 1991 roku stworzył sieć salonów multibrandowych, do których dostarczają markowe produkty najwyższej jakości. Zatrudniają ponad 400 pracowników, a sieć liczy już 46 sklepów stacjonarnych na terenie całego kraju. Głównym atutem przesiębiorstwa jest bogata oferta stworzona zarówno z myślą o miłośnikach sportu, jak i entuzjastach niespotykanych produktów z limitowanych serii. Oferują połączenie innowacyjnych technologii wspomagających ćwiczenia i nowoczesnego designu, stawiając jednocześnie na komfort treningu oraz świetny wygląd. Firma prowadzi sprzedaż wielokanałową, będąc do dyspozycji klientów 24 godziny na dobę.

Wyzwanie

Kilkanaście internetowych sklepów firmy Szopex funkcjonowało w środowisku on-premises wykorzystując przy tym przestarzałe urządzenia. Firma zauważyła niestety, że zwiększający się ruch powoduje spore obciążenia i skutkuje brakiem wymaganej przez biznes skalowalności i dostępności. Budowana przez lata konfiguracja nie odpowiadała już jednak bieżącym i planowanym przyszłym potrzebom. Po konsultacji okazało się, że zmiana wiązałaby się z bardzo dużymi nakładami pracy oraz kosztami. Klient obawiał się również zamknięcia technologicznego i uzależnienia od jednego dostawcy chmurowego, dlatego nasze podejście miało umożliwiać potencjalne wykorzystanie usług innych dostawców.

Zastosowane rozwiązania

Przygotowaliśmy warsztaty, aby poznać wymagania biznesu i zrozumieć obecną konfigurację IT. W efekcie spotkań i konsultacji z Klientem zaprojektowaliśmy infrastrukturę w podejściu chmurowym z wykorzystaniem Microsoft Azure.

Najważniejsze usługi, które zostały wykorzystane to:

  • AKS, Azure Database for MySQL,
  • Load Balancer,
  • Maszyny wirtualne  (na których pracują dodatkowe komponenty obsługujące sklepy)

Po stronie Klienta został wytypowany zespół odpowiedzialny za wsparcie przy dostosowywaniu działania oprogramowania i systemów do koncepcji chmurowej. Dzięki rzetelnej współpracy możliwe było jak najlepsze wykorzystanie usług chmury Microsoft Azure i transfer specjalistycznej wiedzy do organizacji Klienta.

Grafika przedstawiająca chmuręGrafika przedstawiająca chmurę

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.