Cloud Governance w Microsoft Azure

Kompleksowe wsparcie w budowie standardów Windows Server oraz kompetencji w obszarze chmury lidera branży firm kurierskich w Polsce.
Cloud Governance w Microsoft Azure
Kraj
Polska
Branża
Logistyka
Ilość pracowników
9000
Współpraca
Q3 2019
O Kliencie

DPD Polska jest liderem polskiego rynku kurierskiego. W 2020 roku firma odnotowała niemal 2,8 mld zł przychodów i doręczyła 193.5 mln paczek. Współpracuje z nią ponad 7500 kurierów. Do grupy kapitałowej DPD Polska należy spółka spedycyjna ACP Global Forwarding.

DPD Polska jest częścią DPDgroup, drugiej pod względem wielkości międzynarodowej sieci kurierskiej, która doręcza codziennie 7,5 mln przesyłek na całym świecie z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Grupa należy do holdingu GeoPost, którego właścicielem jest poczta francuska La Poste. W 2020 r. Geopost zanotował przychody w wysokości 11 mld euro.

Współpracując z największymi nadawcami firma stawia w centrum uwagi konsumenta i jego preferencje. Konsument oczekuje bowiem, że przesyłka będzie doręczona na czas, w idealnym stanie i w ramach wygodnego procesu.

Wyzwanie

Firma DPD Polska jako lider rynku postanowiła rozpocząć procedurę migracji i adopcji chmury z wykorzystaniem technologii Microsoft Azure. Wyzwaniem dla powołanego zespołu projektowego był brak wystarczających kompetencji z zakresu zarządzania zasobami w chmurze, bezpieczeństwa, połączeń sieciowych w modelu hybrydowym oraz zarządzania dostępem i monitoringiem kosztów. Zadaniem zespołu Chmurowiska stało się kompleksowe wsparcie zespołu projektowego w wypracowaniu standardów i architektury na poziomie Cloud Governance.

Zastosowane rozwiązania

Przeprowadziliśmy z Klientem cykl warsztatów podczas, których stworzyliśmy bazę do opracowania standardów korzystania z Microsoft Azure oraz polityki i architekturę na poziomie Azure Governance. Wypracowane założenia i materiały posłużyły nam do przygotowania dokumentu Enterprise Cloud Environment. Dokument i instrukcje zostały przygotowane w taki sposób, aby zespół projektowy Klienta mógł bezpiecznie zarządzać swoimi zasobami chmurowymi, monitorować ich koszty, przeprowadzać audyty bezpieczeństwa oraz budować środowiska produkcyjne, testowe i deweloperskie z zachowaniem odpowiednich polityk.

Grafika przedstawiająca chmuręGrafika przedstawiająca chmurę

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.