Ikona strzałka
Powrót do bloga

Polacy Są Genialni – Zgłoszenie Do Konkursu E24Cloud i Chmurowisko!

Mirek Burnejko
Mirek Burnejko
18/07/2017

Dnia 15 lipca skończyliśmy przyjmować zgłosznia do konkursu E24Cloud i Chmurowisko.

Nagroda dla trzech osób, to wyjazd z CEO Chmurowisko (lubię nadawać sobie niecodzienne tytułu, chociaż hej… rekrutuję) do Poznania, do jednej najbardziej zaawansowanych serwerowni na świecie (true story).

Na deser czeka nas obiad z Prezesem Beyond – Michałem Grzybkowskim i całodniowe szkolenie na 32-drugim piętrze, jednego z najwyższych wieżowców w Polsce. Masa nagród, ale wyzwanie też aryciekawe.

W skrócie: Zbuduj ciekawe rozwiązanie wykorzystując chmurę e24cloud i opisz to na blogu lub pokaż na video.

Zgłoszenia przerosły nasze oczekiwania…

Po raz kolejny okazało się, że w naszym pięknym kraju, pomysłowości i jakości nie brakuje. BA. Przebija to co się dzieje na zachodzie.

Poniżej najciekawsze zgłoszenia, wg. zespołu Chmurowisko.
Ważne, nie wszystkie projekty jeszcze zostały opisane. Wybór zwycięzkiej trójki nastąpi 1 sierpania 2017 roku.

Multi-serwerowa Joomla w e24cloud

Projekt wykonany przez Marcina Równickiego.

Jeśli zastanawiasz się ile czasu zajęło mi zbudowanie całego środowiska ? To już Ci odpowiadam ponieważ całość jest wyklikiwana to postawienia dwóch serwerów + VLAN pod Load Balancer max 10 min. kolejne około dwudziestu minut zajęło mi skalowanie, harmonogramy skalowania i backupu na obu serwerach. E24Cloud to fajna i nie skomplikowana chmura obliczeniowa, przy tym nawet przystępna cenowo moje środowisko w tym momencie kosztuje 0.34 grosze / 1h czy dużo czy mało to już zależy od Twojego punktu widzenia.

e24cloud-schemat1200

Replikacja bazy danych Microsoft SQL

Projekt wykonany przez Rafała Jeżaka

Przedmiotem mojej prezentacji będzie instalacja dwóch serwerów Windows 2012 R2 z oprogramowaniem bazodanowym — Microsoft SQL Server 2014 SP1 w lokalizacji POZNAŃ i WARSZAWA.

Automatyzacja z użyciem Feedly i e24cloud

Projekt wykonany przez Mateusza Nadobnika.

Od ponad miesiąca publikuję na stronie content.mnadobnik odnośniki do treści związanej z SQL Server, PowerShell czy PowerBi. Treści z stron, blogów gromadzę w jednym miejscu i czytam przy pomocy aplikacji Feedly. Następnie to, co uznaję za wartościowe (subiektywnie) publikuję na stronę opartą o WordPress. Czyli nazwać to można agregatem.

Docker Swarm w dwóch regionach e24cloud

Projekt wykonany przez Marcina Frątczaka

Docker Swarm to jedno z nowych rozwiązań klastrowych, które pozwala umieszczać kopie kontenerów na różnych hostach. Swarm zapewnia również load balancer, a więc rozdziela ruch na x hostów, oraz jakich host jest nie dostępny, to jest on wykluczany i nie jest kierowany na niego ruch.

Rozproszona Baza Danych – JustinDB

Projekt wykonany przez Mateusza Maciaszka

API w chmurze E24Cloud

Projekt wykonany przez Tomasza Pycia.

Jako że nie po drodze mi z PHP postanowiłem użyć do tego Pythona. Krótkie poszukiwania dały mi odpowiedź, że najlepiej do tego użyć biblioteki boto3. Biblioteka ta załatwia nam dużo rzeczy związanych z wywołaniem API, każda funkcja z API jest jako oddzielną funkcja obiektu.

Prywatny Dropbox

Projekt wykonany przez Marcina Kaczmarka

DNS jako tarcza przed zagrożeniami

Projekt wykonany przez Kubę Staśkiewicza

Każde zapytanie generowane z przeglądarki www, ale co ważne również innych protokołów trafia najpierw do serwera DNS. Serwer DNS na podstawie nazwy domeny jest w stanie z naszą niewielką pomocą zidentyfikować zagrożenie (korzystając z baz reputacji) i przekierować ruch zamiast do niebezpiecznego hosta docelowego, do lokalnej strony zawierającej ostrzeżenie dla użytkownika.

Superskalowalny WordPress

Projekt wykonany przez Artura Koczwarę

Function as a Service w e24cloud

Projekt wykonany przez Piotra Grzesika

Rozwijany w ramach projektu “Incubator” Apache Software Foundation, OpenWhisk jest open-source’ową platformą Function-as-a-Service(FaaS), pozwalającą na uruchamianie kodu (akcji) w odpowiedzi na eventy, zwane również triggerami.

Big Data w e24cloud

Projekt wykonany przez Łukasza Piżucha

Chciałem pokazać, że mamy ogromne możliwości przy zachowaniu relatywnie niskich kosztów. Być może za jakiś czas potrzeby Twojej firmy okażą się większe niż opisane w takim scenariuszu. Ważne jest to, że do tego czasu zaoszczędzisz sporo pieniędzy na zbędną infrastrukturę i nauczysz się, jak wykorzystać e24cloud.com czy innego dostawcę do dostarczenia sobie mocy obliczeniowej i innych zasobów w celu jak najlepszego realizowania procesów w Twojej firmie.

Podsumowanie

Czekamy na kolejne blogi i nagrania.
1 sierpnia przedstawiamy zwyciezców konkursu.
3 sierpnia pokażemy zwycięzców w webinarze. Link niedługo.
15 sierpnia nagramy relację z całego dnia w Poznaniu.

Mam wielką nadzieję, że zgłoszenia i najbliższe wydarzenia dadzą Ci masę inspiracji!

AKTUALNOŚCI
13/06/20232 min.
AI w średniej firmie: Tworzenie przyszłości przy użyciu LLM.

Już 21 czerwca dowiesz się, jak możesz wykorzystać AI w Twojej firmie. Damian Mazurek i Piotr Kalinowski wprowadzą Cię w świat sztucznej inteligencji i LLM.

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
14/02/20232 min
Chmurowisko łączy się z Software Mind

Przed nami nowy rozdział! Chmurowisko dokonało połączenia z polskim Software Mind – firmą, która od 20 lat tworzy rozwiązania przyczyniające się do sukcesu organizacji z całego świata…

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
09/11/20225 min
Migracja systemu Dynamic Precision do Oracle Cloud

Grupa Dynamic Precision podjęła decyzję o unowocześnieniu swojej infrastruktury. Razem z Oracle Polska prowadzimy migrację aplikacji firmy do chmury OCI.

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
AI w średniej firmie: Tworzenie przyszłości przy użyciu LLM.

Już 21 czerwca dowiesz się, jak możesz wykorzystać AI w Twojej firmie. Damian Mazurek i Piotr Kalinowski wprowadzą Cię w świat sztucznej inteligencji i LLM.

Zobacz wpis
Grafika przedstawiająca chmuręGrafika przedstawiająca chmurę

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.