Strona Główna / Blog

Polacy Są Genialni – Zgłoszenie Do Konkursu E24Cloud i Chmurowisko!

Mirek Burnejko

Mirek Burnejko

Rozmawiam w języku Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud Platform. Skontaktuj się z nim pisząc na ten adres.

Dnia 15 lipca skończyliśmy przyjmować zgłosznia do konkursu E24Cloud i Chmurowisko.

Nagroda dla trzech osób, to wyjazd z CEO Chmurowisko (lubię nadawać sobie niecodzienne tytułu, chociaż hej… rekrutuję) do Poznania, do jednej najbardziej zaawansowanych serwerowni na świecie (true story).

Na deser czeka nas obiad z Prezesem Beyond – Michałem Grzybkowskim i całodniowe szkolenie na 32-drugim piętrze, jednego z najwyższych wieżowców w Polsce. Masa nagród, ale wyzwanie też aryciekawe.

W skrócie: Zbuduj ciekawe rozwiązanie wykorzystując chmurę e24cloud i opisz to na blogu lub pokaż na video.

Zgłoszenia przerosły nasze oczekiwania…

Po raz kolejny okazało się, że w naszym pięknym kraju, pomysłowości i jakości nie brakuje. BA. Przebija to co się dzieje na zachodzie.

Poniżej najciekawsze zgłoszenia, wg. zespołu Chmurowisko.
Ważne, nie wszystkie projekty jeszcze zostały opisane. Wybór zwycięzkiej trójki nastąpi 1 sierpania 2017 roku.

Multi-serwerowa Joomla w e24cloud

Projekt wykonany przez Marcina Równickiego.

Jeśli zastanawiasz się ile czasu zajęło mi zbudowanie całego środowiska ? To już Ci odpowiadam ponieważ całość jest wyklikiwana to postawienia dwóch serwerów + VLAN pod Load Balancer max 10 min. kolejne około dwudziestu minut zajęło mi skalowanie, harmonogramy skalowania i backupu na obu serwerach. E24Cloud to fajna i nie skomplikowana chmura obliczeniowa, przy tym nawet przystępna cenowo moje środowisko w tym momencie kosztuje 0.34 grosze / 1h czy dużo czy mało to już zależy od Twojego punktu widzenia.

e24cloud-schemat1200

Replikacja bazy danych Microsoft SQL

Projekt wykonany przez Rafała Jeżaka

Przedmiotem mojej prezentacji będzie instalacja dwóch serwerów Windows 2012 R2 z oprogramowaniem bazodanowym — Microsoft SQL Server 2014 SP1 w lokalizacji POZNAŃ i WARSZAWA.

Automatyzacja z użyciem Feedly i e24cloud

Projekt wykonany przez Mateusza Nadobnika.

Od ponad miesiąca publikuję na stronie content.mnadobnik odnośniki do treści związanej z SQL Server, PowerShell czy PowerBi. Treści z stron, blogów gromadzę w jednym miejscu i czytam przy pomocy aplikacji Feedly. Następnie to, co uznaję za wartościowe (subiektywnie) publikuję na stronę opartą o WordPress. Czyli nazwać to można agregatem.

Docker Swarm w dwóch regionach e24cloud

Projekt wykonany przez Marcina Frątczaka

Docker Swarm to jedno z nowych rozwiązań klastrowych, które pozwala umieszczać kopie kontenerów na różnych hostach. Swarm zapewnia również load balancer, a więc rozdziela ruch na x hostów, oraz jakich host jest nie dostępny, to jest on wykluczany i nie jest kierowany na niego ruch.

Rozproszona Baza Danych – JustinDB

Projekt wykonany przez Mateusza Maciaszka

API w chmurze E24Cloud

Projekt wykonany przez Tomasza Pycia.

Jako że nie po drodze mi z PHP postanowiłem użyć do tego Pythona. Krótkie poszukiwania dały mi odpowiedź, że najlepiej do tego użyć biblioteki boto3. Biblioteka ta załatwia nam dużo rzeczy związanych z wywołaniem API, każda funkcja z API jest jako oddzielną funkcja obiektu.

Prywatny Dropbox

Projekt wykonany przez Marcina Kaczmarka

DNS jako tarcza przed zagrożeniami

Projekt wykonany przez Kubę Staśkiewicza

Każde zapytanie generowane z przeglądarki www, ale co ważne również innych protokołów trafia najpierw do serwera DNS. Serwer DNS na podstawie nazwy domeny jest w stanie z naszą niewielką pomocą zidentyfikować zagrożenie (korzystając z baz reputacji) i przekierować ruch zamiast do niebezpiecznego hosta docelowego, do lokalnej strony zawierającej ostrzeżenie dla użytkownika.

Superskalowalny WordPress

Projekt wykonany przez Artura Koczwarę

Function as a Service w e24cloud

Projekt wykonany przez Piotra Grzesika

Rozwijany w ramach projektu „Incubator” Apache Software Foundation, OpenWhisk jest open-source’ową platformą Function-as-a-Service(FaaS), pozwalającą na uruchamianie kodu (akcji) w odpowiedzi na eventy, zwane również triggerami.

Big Data w e24cloud

Projekt wykonany przez Łukasza Piżucha

Chciałem pokazać, że mamy ogromne możliwości przy zachowaniu relatywnie niskich kosztów. Być może za jakiś czas potrzeby Twojej firmy okażą się większe niż opisane w takim scenariuszu. Ważne jest to, że do tego czasu zaoszczędzisz sporo pieniędzy na zbędną infrastrukturę i nauczysz się, jak wykorzystać e24cloud.com czy innego dostawcę do dostarczenia sobie mocy obliczeniowej i innych zasobów w celu jak najlepszego realizowania procesów w Twojej firmie.

Podsumowanie

Czekamy na kolejne blogi i nagrania.
1 sierpnia przedstawiamy zwyciezców konkursu.
3 sierpnia pokażemy zwycięzców w webinarze. Link niedługo.
15 sierpnia nagramy relację z całego dnia w Poznaniu.

Mam wielką nadzieję, że zgłoszenia i najbliższe wydarzenia dadzą Ci masę inspiracji!

Już wkrótce otwieramy nowe kursy

Zostań specjalistą chmury publicznej

Dołącz do listy mailingowej!

Dołącz do naszego newslettera

Staramy się wysyłać tylko wartościowe informacje, np. co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.