Powrót do aktualności

Migracja systemu Dynamic Precision do Oracle Cloud

Dominika Rydel
09/11/20225 min

Grupa Dynamic Precision podjęła decyzję o radykalnym unowocześnieniu swojej infrastruktury. Razem z Oracle Polska prowadzimy migrację głównej aplikacji firmy do chmury Oracle Cloud Infrastructure.

Migracja do Oracle Cloud

„Przez wiele lat używaliśmy systemu Agile PLM w modelu on-premise, jednak wraz z rozwojem działalności naszej firmy i uruchamianiem nowych lokalizacji okazało się, że ten sposób korzystania z infrastruktury IT przestaje spełniać nasze wymagania” – komentuje Piotr Przystup z firmy Dynamic Precision.

„Od dawna byliśmy świadomi, jakie korzyści daje cloud computing, dlatego podjęliśmy decyzję o radykalnym zlikwidowaniu tzw. długu technologicznego i przeniesieniu naszego systemu do chmury. Ponieważ baza danych Oracle jest natywną platformą dla Agile PLM, naturalnym wyborem była w tym przypadku chmura Oracle Cloud Infrastructure (OCI)”.

Trend na rynku aplikacji biznesowych

Projekt migracji polega na odwzorowaniu używanego dotychczas środowiska na platformie chmurowej. A następnie przejściu na model licencjonowania chmurowego dla bazy danych Oracle Database Enterprise Edition. Konsultanci wdrożeniowi zaprogramowali dodatkowo wiele dostosowań systemu Agile PLM, aby mógł on optymalnie pracować w środowisku OCI.

„Przenoszenie systemów lokalnych do infrastruktury chmurowej, to wyraźny trend jaki obserwujemy wśród użytkowników aplikacji biznesowych w ostatnim czasie” – powiedział Piotr Kalinowski, Senior Cloud Architekt w firmie Chmurowisko.

„W przypadku Grupy Dynamic Precision było jasne, że ich liczący sobie kilkanaście lat system Agile PLM wymaga gruntownej modernizacji. Jego migracja do OCI była idealnym rozwiązaniem tego problemu. Oczywiście nie uniknęliśmy standardowych wyzwań jakie wynikają z wieku tego systemu. Jednak sprawnie poradziliśmy sobie z doprowadzeniem rozwiązania do optymalnego działania w nowym środowisku”

Usługa Oracle GoldenGate

Jednym z elementów prowadzonego projektu jest wdrożenie usługi Oracle GoldenGate do replikacji danych pomiędzy różnymi instancjami bazy danych w czasie rzeczywistym.

„Dzięki bazie danych działającej w chmurze oraz usłudze GoldenGate, możemy obsługiwać naszych klientów z mniejszym opóźnieniem, co pomogło zapewnić im o wiele lepsze doświadczenia niż mieli dotychczas. Dzięki replikacji prowadzonej w czasie rzeczywistym zlikwidowaliśmy wiele tzw. wąskich gardeł w naszym łańcuchu dostaw, a produkty docierają do klientów bez opóźnień” – dodaje Piotr Przystup.

„Oprócz takich zalet przetwarzania w chmurze, jak mniejsze obciążenie pracą dla lokalnego zespołu IT, czy możliwość swobodnego skalowania obciążenia w miarę potrzeb, niebagatelną korzyścią cloud computing są także szerokie możliwości rozbudowy środowiska o kolejne systemy” – przekonuje Sebastian Jastrzębski, Cloud Platform Sales Representative z Oracle Digital EMEA.

„Model licencjonowania dla usług w chmurze jest także o wiele prostszy. Było to zwłaszcza ważne dla firmy Dynamic Precision, która posiada kilka lokalizacji i musiała dotychczas obsługiwać wiele rozproszonych instancji bazy danych w modelu on-premise”.

Poznaj Oracle Cloud

Oracle dostarcza zintegrowane pakiety aplikacji oraz bezpieczną, autonomiczną infrastrukturę w Oracle Cloud.  Więcej informacji o firmie Oracle znajdziesz na naszym blogu stronie www.oracle.com.

BLOG
30/12/20225 min
Top 5: Trendy w chmurach na 2023

Top 5 kluczowych trendów, które będą kształtować przyszłość branży przetwarzania w chmurze w 2023. Przygotował: Damian Mazurek.

Zobacz wpis
BLOG
28/12/20226 min
Grudzień: Rekomendacje treści od specjalistów Chmurowiska

Ostatnie w tym roku zestawienie najciekawszych materiałów i treści rekomendowanych przez specjalistów Chmurowiska.

Zobacz wpis
BLOG
Top 5: Trendy w chmurach na 2023

Top 5 kluczowych trendów, które będą kształtować przyszłość branży przetwarzania w chmurze w 2023. Przygotował: Damian Mazurek.

Zobacz wpis

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.