Ikona strzałka
Powrót do bloga

Klienci o Oracle Cloud. 10 cytatów do użycia w prezentacjach i na spotkaniach z menedżerami nieufnymi chmurze

Mirek Burnejko
Mirek Burnejko
28/02/2016

cytaty klientow

Testimoniale lub referencje, czyli bezpośrednie opinie klientów na temat wdrożenia oraz firmy wdrożeniowej, to najlepsze narzędzie do przekonywania sceptyków i niedowiarków do dowolnego produktu. Rozmawiając z klientami o zaletach chmury, warto od czasu do czasu wtrącić cytat z takiego testimoniala: „Boisz się chmury? Popatrz: inni też tak mieli, ale się przełamali i teraz się cieszą”.

Tego typu cytaty, dozowane oszczędnie, urozmaicają twoją prezentację technologiczną. W ten sposób pokazujesz klientom, że twoja znajomość wdrożenia i jego efektów wychodzi poza „przywieźć, podłączyć, działa – to do widzenia”. Oto 10 fajnych cytatów klientów o różnych usługach Oracle Cloud, które możesz śmiało wykorzystać na spotkaniach z klientami. (Oczywiście wtedy, gdy tematem rozmowy jest Oracle Cloud. Testimoniale nie przechodzą z chmury jednego dostawcy na chmurę innego dostawcy.)

Tłumaczenie wypowiedzi: własne. Zestawienie linków do źródeł oryginalnych: na końcu tekstu.

Poniżej używam angielskich nazw usług Oracle. Wyjaśnienia co one dokładnie znaczą znajdziesz w artykule „Oracle Cloud. Krótko i po ludzku”.

 

1. Ogólna strategia przechodzenia w chmurę

Obecnie żyjemy w świecie zdefiniowanym przez chmurę hybrydową (…) Systemy front-office, sprzedaż, niektóre systemy back-office są chętne do przejścia w chmurę w pierwszej kolejności. Potem zaczynają przeskakiwać systemy finansowe, księgowe, oraz ważne acz niekluczowe funkcje jak np. planowanie czy zarządzanie transportem. To całkiem niezły plan kamieni milowych projektu przechodzenia w cloud.

– Mike Macrie, CIO w Land O’Lakes (ogólnokrajowe spółdzielcze przedsiębiorstwo rolnicze w USA, zatrudnia 10 tys. osób, przychód 15 mld dolarów w 2014)

 

2. Bezpieczeństwo chmury

Posiadanie danych i aplikacji w chmurze daje naszemu zarządowi pewność, że są one bezpieczne i pod fachowym nadzorem (…) To poczucie bezpieczeństwa i ciągłego dostępu jest szczególnie istotne, gdy pracujesz w takim gorącym regionie jak Bliski Wschód. Jeśli zdarzy się coś nieprzyjemnego, zjawisko naturalne lub polityczne, nasze aplikacje są bezpieczne i możemy z nich korzystać z dowolnego miejsca, także poza regionem.

– Hani A. El Dabet, dyrektor departamentu rozwoju systemów w Dhaman (Arab Investment and Export Credit Guarantee – instytucja ubezpieczeniowa z Kuwejtu, wspierająca inwestycje oraz handel zagraniczny w krajach arabskich)

 

3. Znajomość Oracle

Dzięki używaniu chmury, skutecznie unikamy projektów przeszkadzających w codziennej pracy takich jak zakupy nowych serwerów co kilka lat. Oszczędzamy 29 proc. na zarządzaniu systemami oraz 19 proc. na kosztach hardware’u i disaster recovery. (…) Migracja do chmury była łatwa i wymagała bardzo niewiele przystosowania do nowego sposobu pracy, ponieważ mamy doświadczenie w pracy z aplikacjami Oracle’a.

– Andrew McGee, IT Manager w Australian Finance Group (instytucja finansowa z rynku nieruchomości, 200 pracowników, przychody roczne w przedziale 100-500 mln dolarów)

 

4. Tabelki w arkuszu nie wystarczą

Prowadząc biznes w skali międzynarodowej, masz do czynienia z wieloma drobnymi zdarzeniami finansowymi, które trzeba śledzić bardzo uważnie. Nie wszystko zrobisz w arkuszu kalkulacyjnym, a do tego cały czas martwisz się czy formuły w arkuszach zostały wprowadzone poprawnie i czy wszystkie arkusze ładnie się ze sobą łączą. Uruchamiając jedno centralne rozwiązanie w chmurze, pozbywasz się tych problemów, a jednocześnie trzymasz budżet w ryzach.

– Ed Abell, CFO w Racepoint Global (międzynarodowa agencja marketingowa, zatrudnia 200 osób, przychód poniżej 100 mln dolarów rocznie)

 

5. Autorytet dla młodej firmy

Jesteśmy młodą firmą. Nasi klienci chcą mieć przekonanie, że oferujemy nasze usługi z infrastruktury bezpiecznej, skalowalnej i elastycznej (…) Platforma chmurowa daje nam dostęp do pierwszorzędnych jakościowo rozwiązań po niskim koszcie, udostępniając nam i naszym klientom platformę, która bez problemu rośnie wraz ze wzrostem liczby użytkowników korzystających z usługi.

– Craig Meek, założyciel i dyrektor kreatywny SuiteBox (nowozelandzki startup oferujący doradcom finansowym usługę wirtualnego pokoju spotkań z klientami i bezpiecznej współpracy nad dokumentami)

 

6. On-premise wysiada kosztowo

Testy podczas wyboru rozwiązania wykazały, że dzięki usłudze Financials Cloud zredukujemy nasze koszty o 50 procent w porównaniu z obecnie użytkowaną infrastrukturą on-premise.

– Carlos Mendoza, dyrektor zarządzający w CETERiS Consultores (firma konsultingowa w Meksyku i USA)

 

7. Szybkie oszczędności

Już w pierwszym miesiącu używania systemu Field Service Cloud obniżyliśmy koszty korzystania z zewnętrznych techników zatrudnianych do zleceń o taką kwotę, która wystarczy na pokrycie miesięcznego kosztu korzystania z rozwiązania chmurowego.

– Bob Humphrey, dyrektor technologiczny w Metronet (firma z branży telekomunikacyjnej dostarczająca usługi telefon/telewizja/internet, 300 pracowników, przychód roczny poniżej 100 mln dolarów)

 

8. Wartość rozwiązań branżowych

Było sprawą kluczową, aby Uniwersytet korzystał z nowoczesnej platformy, która pozwala stawiać czoło pojawiającym się wyzwaniom prowadzenia działalności, utrzymywać koszty na akceptowalnym poziomie i dostarczać elastyczne zasoby zgodnie z trendami zmian w edukacji. Zaangażowanie Oracle w rozwiązania dla sektora edukacji oraz w rozwiązania chmurowe (…) sprawiło, że uznaliśmy te usługi za odpowiednie do naszych potrzeb.

– Angela Neria, CIO Uniwersytetu Stanowego w Pittsburgu (7400 studentów, 100 programów akademickich)

 

9. Dla cyfrowych firm o globalnym zasięgu

Dzięki Oracle Service Cloud świadczymy nasze usługi milionom klientów, mimo zmieniających się jak w kalejdoskopie potrzeb oraz konkurencji wprowadzającej liczne nowinki w oferowanych grach. Rozwiązanie to można dowolnie dopasowywać do realizowanych projektów (…) korzystaliśmy z niego z sukcesem w fazie intensywnego wzrostu, i kontynuujemy używanie teraz, w fazie stabilnego rozwoju.

– Kevin Miller, wiceprezes Global Operations w firmie Big Fish Games (producent kilku tysięcy gier na pecety, Maki, komórki i tablety, ponad 500 pracowników, ponad 2,5 miliarda pobranych gier przez klientów ze 150 krajów na całym świecie)

 

10. Dla firm specjalistycznych

Działamy w specyficznej branży, która wymaga dość skomplikowanego planowania i budżetowania projektów. Oracle Planning and Budgeting Cloud zawiera niezbędne dla nas funkcje, a dostarczanie usługi w modelu chmury jest idealne, ponieważ dysponujemy niewielkim zespołem IT i nie możemy zajmować się utrzymywaniem struktur informatycznych.

– Arve Lygre, dyrektor finansowy w firmie Fugro Norway AS (dostawca rozwiązań inżynierskich dla firm wydobywających i przetwarzających surowce naturalne, głównie ropę i gaz ziemny, ponad 13 tys. pracowników, 225 biur w 70 krajach, przychód roczny 2,6 mld dolarów w 2014)

 

Linki do źródeł

1. www.oracle.com/technetwork/issue-archive/2015/15-nov/o65landolakes-2801194.html
2. www.oracle.com/technetwork/issue-archive/2015/15-sep/o55paas-arab-2684319.html
3. www.oracle.com/us/corporate/customers/customersearch/afg-1-erp-cloud-2757100.html
4. 
www.youtube.com/watch?v=JP-OWqhgABk
5. www.oracle.com/nz/corporate/pressrelease/suitebox-uses-oracle-cloud-platform-20151013.html?msgid=gcp-PAAS
6. www.oracle.com/us/corporate/customers/customersearch/ceteris-1-fusion-financials-cloud-2822883.html
7. www.oracle.com/us/corporate/customers/customersearch/metronet-1-field-service-cloud-2810615.html
8. www.oracle.com/corporate/pressrelease/pittsburg-state-university-selects-oracle-applications-cloud-102815.html
9. www.oracle.com/us/corporate/customers/customersearch/big-fish-games-1-service-cloud-2565084.html
10. www.oracle.com/us/corporate/customers/customersearch/fugro-1-epm-cloud-2740054.html

AKTUALNOŚCI
13/06/20232 min.
AI w średniej firmie: Tworzenie przyszłości przy użyciu LLM.

Już 21 czerwca dowiesz się, jak możesz wykorzystać AI w Twojej firmie. Damian Mazurek i Piotr Kalinowski wprowadzą Cię w świat sztucznej inteligencji i LLM.

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
14/02/20232 min
Chmurowisko łączy się z Software Mind

Przed nami nowy rozdział! Chmurowisko dokonało połączenia z polskim Software Mind – firmą, która od 20 lat tworzy rozwiązania przyczyniające się do sukcesu organizacji z całego świata…

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
09/11/20225 min
Migracja systemu Dynamic Precision do Oracle Cloud

Grupa Dynamic Precision podjęła decyzję o unowocześnieniu swojej infrastruktury. Razem z Oracle Polska prowadzimy migrację aplikacji firmy do chmury OCI.

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
AI w średniej firmie: Tworzenie przyszłości przy użyciu LLM.

Już 21 czerwca dowiesz się, jak możesz wykorzystać AI w Twojej firmie. Damian Mazurek i Piotr Kalinowski wprowadzą Cię w świat sztucznej inteligencji i LLM.

Zobacz wpis
Grafika przedstawiająca chmuręGrafika przedstawiająca chmurę

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.