Ikona strzałka
Powrót do bloga

Serwisy Microsoft Azure – Krótko i Po Ludzku

Mirek Burnejko
Mirek Burnejko
08/12/2015

Serwisy Microsoft Azure
Na wstępie duża prośba. Jeżeli coś poniżej będzie dla Ciebie nie jasne, to napisz o tym w komentarzu. Moim celem jest sprawienie, aby wszystko poniżej było czytelne dla normalnego śmiertelnika. Dziękuję.
Do napisania tego artułu skłonił mnie mój ostatni artykuł oraz pewna ciekawostka. Zauważam, że większość osób, które spotykam kojarzy Microsoft Azure z wirtualnymi maszynami. Tylko wirtualnymi maszynami… Oczywiście to tylko część historii.
Tak więc chmura Microsoft Azure to wiele serwisów. I teraz haczyk…

Zbudujesz przewagę konkurencyjną, jeśli przestaniesz myśleć o pojedynczych serwisach, a zaczniesz myśleć o wielu serwisach jednocześnie. Nie zależnie czy budujesz aplikację mobilną, czy też szukasz sposobu na przechowywanie i anazliowanie danych z urządzeń IoT, Microsot Azure daje Ci odpowiednie narzędzia, aby zbudować przyszłość Twojego przedsiębiorstwa. Na co więc czekasz?

Usługi w Microsoft Azure

Compute

Azure Virtual Machines – Wirtualne maszyny. Windows, Linux oraz inne systemy dostępne w Azure Marketplace. Naliczanie minutowe. Masz opcję importowania i eksportowania dysków z systemem lub danymi do Azure i z Azure. Możesz też manualnie lub automatycznie dodawać i kasować serwery.
Azure Virtual Machine Scale Sets – Dodatek do Azure Virtual Machine. Nie myślisz o jednej maszynie, ale o stadzie takich samych maszyn. Stado rośnie lub maleje wg. ustawień, które ustawisz.
Azure Cloud Services – Potrzebujesz prostoty Azure App Service, ale chciałbyś dodać do swojej aplikacji trochę skryptów. A może po prostu chciałbyś się podłączyć do swojego serwera po RDP. Azure Cloud Service łączy elastyczność Virtual Machines ze spokojem i prostotą App Servie.
Azure Batch – High Performance Computing od Microsoft Azure. Wrzucasz zadanie, powołujesz setki maszyn, które równolegle liczą. Stosowane do transkodowania i renderowania video, symulacji inżynieryjnych, przewidywania pogody, poszukiwania złóż czekolady na księżycu. Potrzebujesz 1000 instancji na 10 minut. Proszę bardzo.
Azure Container Service – KONTENERY !!! AAAA !!! Usługa pozwala zbudować i zarządzać klaster kontenerów. Do wyboru masz Docker Swarm lub Mesos.
Azure RemoteApp – Pozwala uruchomić dowolną aplikację jako sesję zdalną. Ty otwierasz magiczną aplikację na Windows, OSX, a nawet iOS i możesz używać aplikacji Windows, która uruchamia się w Azure.
Azure Service Fabric – Każdy by chciał pisać “cloud native applications”. Trudne to jest jednak, bez dobrych narzędzi. Azure Service Fabric pozwala zarządzać budową aplikacji opartych o mikroserwisy. Zarządza za Ciebie lodabalancingiem, skalowaniem, umieszczaniem kontenerów, wysoką dostępnością i dziesiątkami innych rzeczy. Tylko Ty i kod.

Aplikacje Internetowe i Mobile

Azure App Service – Platform as a Service w najlepszym wydaniem. Czy to aplikacja web, czy aplikacja mobilna, czy to .NET, Node.JS, Python, czy też Java… czy to iOS, Android, czy też Windows. Środowiskiem zajmuje się Microsoft. Ty wrzucasz i edytujesz kod. Tada. Ale to tylko początek możliwości. Zagłębiaj się powoli, ale odważnie.
Azure API Management – Są firmy, które wystawiają dostęp do swoich danych w firmie dla innych firm lub wewnątrz organizacji. Nie robią tego w mailach, ani na kluczach USB. Robią to poprzez wystawianie specjalnego interfejsu dostępnego przez Internet. Taki interfejs możesz zbudować z Azure API Management. Bezpiecznie, szybko i z dobrym monitoringiem.
Azure Notification Hubs – O tak. Któż nie lubi dostawać spersonalizowanych powiadomień na swoim telefonie. Może Ty? Nie ma to jednak znaczenie. Bo dzięki Azure Notification Hubs możesz takie powiadomienia wysyłać. Zarówno na Windows, jak i iOS, Android, czy też Kindle.
Microsoft PowerApps – A co jakby tak to nie programiści pisali aplikacje mobilne, a użytkownicy biznesowi. Tak? Nie? Nie ważne. Teraz jest taka opcja. Ktoś kto da radę obsłużyć Excela, da radę zrobić aplikację mobilną.
Azure Mobile Engagement – Zaszywasz kawałek kodu w swoją aplikację. Na koniec dnia masz statystyki o wykorzystaniu aplikacji mobilnej, ilości aktywnych sesji, retencji użytkowników. Dodatkowo pozwala na segmentację klientów i wysyłanie spersonalizowanych wiadomości push do użyszkodników.
Azure Functions – Jeżeli słyszałeś kiedyś o czymś takim jak architektura Serverless, albo Function as a Service, to jesteś w domu. Umieszczasz funkcję w wirtualnym kontenerze (możesz ją nawet wpisać bezpośrednio w Azure). Wywołuje je pewne zdarzenie, np. plik w Azure Storage. Funkcja robi coś, np. dodaje wpis do bazy. Tanie jak barszcz.
Xamarin Test Cloud – Setki telefonów czekają, aby przyjąć Twoją aplikację mobilną i sprawdzić czy działa dobrze. Wybierasz testy, wybierasz telefony, które mają być przetestowane i BOOM. Szybko, łatwo i przyjemnie.

Dane i Ich Przechowywanie

Azure Storage – Wszystko co ma zwiazek z przechowywaniem danych. Blob, Tabelki, Kolejki i File Storage.
Azure Storage Blob – Przechowywanie plików, dysków, obrazków kotów w milionach sztuk. Każdy folder (kontener) i plik (blob) jest dostępny z Internetu… jeśli na to zezwolisz.
Azure Storage Tables – Tabelki. Przechowywanie danych w formie klucz i wartość. Pytasz o klucz, tabelki zwracają wartość #MrObvious.
Azure Storage Queues – Z jednej strony wkładamy dane. Z drugiej strony aplikacja wyjmuje dane i robi z nimi dobre rzeczy. W ten sposób możesz pchać do kolejki szybko i mocno, nawet jak aplikacja z tyłu nie ma mocy przerobowej. Dane leżą w kolejce i czekają… tęsknią, ale czekają.
Azure File Storage – Nie mów nikomu, ale to też część Azure Storage. Budujemy dysk, który możemy podpiąć do kilku serwerów (magiczny protoków SMB, który ułatwia przesyłanie danych w zaszyfrowanej formie). Serwery mogą zapisywać na nim dane i z niego odczytywać. Nie wszystkie serwery muszą być w chmurze… albo mogą.
Azure Import/Export – Masz dużo danych i czekasz latami na przesłanie danych przez Internet? Zgrywasz dane na dysk, wysyłasz do Azure, ktoś z Azure kopiuje na Twoje konto Azure Storage. I tak samo w drugą stronę.
Azure StorSimple – Macierz z podłączeniem do chmury. Fizyczne pudło instalowane w Twoim DC. Dane trzymane są na lokalnych dyskach. Te mniej używane lądują w Azure Blob Storage … albo innej chmurze.
Azure SQL Database – Baza Danych MS SQL w chmurze. Kontrolujesz dane, a panowie z Microsoft biorą na siebie utrzymanie serwera i wgrywaniem poprawek. HA, backup, point-in-time recovery? Spokojnie, to też panowie z Azure SQL Database team biorą na siebie.
Azure SQL Data Warehouse – Hurtownia danych. Zbierasz tam dane z różnych baz. Dane są zapisywane na dysku w inny sposób niż w normalnych bazach, co pozwala na szybsze analizowanie tych danych. W Azure SQL Data Warehouse zbudowanie takiego środowiska zajmuje kilka klików. Klikasz raz jeszcze i już możesz przeglądać kto, kiedy i dlaczego kupował Twoje produkty w cudnym PowerBI.
Azure Redis Cache – Jest jedna rzecz, dla której warto żyć… cache… i nie zmienia się nic. Jeżeli budujesz aplikację, która będzie czerpała do bazy po te same dane w kółko, warto przechować je w cache. W tym wypadku jest to Redis. Dostępny w różnych wersjach. Szybki jak błyskawica. Zarządzany przez Azure.
Azure DocumentDB – Każdy używa NoSQL. Bo czemu by nie. Baza typu document, gdzie nie martwisz się o to co pod spodem. Dbasz tylko o to, aby Twoja aplikacja potrafiła dane do bazy wlożyć i z niej wyjąć.
Azure Search – Budowanie silnika wyszukiwania to nie lada wyzwanie… FALSE. Z Azure Search jest to dość proste. Wskazujesz skąd ma indeksować dane i już Twoi użytkownicy mogą buszować po Twoich zbiorach. Azure Search pozwoli Ci też włączyć autouzupełnianie, podpowiadanie i inne ciekawe funkcje znane z komercyjnych zastosowań.

Analityka

Azure HDInsight – Serwis, który pozwoli Ci budować klastry Hadoopa. Nie ma znaczenia czy pod spodem potrzebujesz Windows, czy też Linux. Nie ma też znaczenie czy używasz Hive lub Storm. A może wolisz Sparka. Utrzymaniem zajmuje się Azure, Ty przetwarzasz.
Azure Machine Learning – Środowisko do modelowania danych, które daje algorytmy i narzędzia ułatwiające uczenie maszyn. Uuuuu. Jak w Terminator. Azure Machine Learning pozwoli Ci na bazie posiadanych danych i odrobinki magi przewidzieć co się wydarzy w przyszłości (lub mogło wydarzyć) i z jakim prawdopodobieństwem.
Azure Stream Analytics – Robienie zapytań SQL na bazie jest dość proste, bo dane leżą spokojnie w miejscu. Ale co w momencie, gdzie dane ciągle dochodzą i chcielibyśmy w czasie rzeczywistym coś z nich wydobyć lub porównać z historycznymi danymi. Oto miejsce dla Azure Stream Analtics.
Azure Cognitive Services – Sztuczna inteligencja na żadanie. Korzystasz z lat budowania sieci neuronowych i innych storów przez jakże mądrych ludzi z Microsoft. Możesz tu znaleźć rozpoznawanie mowy, obrazków, a nawet dostęp do silników wyszukiwarki Bing. Więcej tutaj.
Azure Data Factory – Fabryka do wyjmowania danych z jednego miejsca, modyfikacji i wkładania do innego miejsca. Pochłaniasz dane np. z Azure Storage, cyklicznie wkładasz je do Azure HDInsight i następnie wyniki przekładasz do Azure SQL Database.
Azure Event Hubs – DUŻY bufor do zbierania danych z różnych źródeł, np. Internet of Things. Urządzenie strimują (polski odpowiednik dla słowa stream) miliony wiadomości. Lądują w Event Hub. Następnie Twoja aplikacja wyciąga te wiadomości i przerabia/wkłada do bazy/wkłada do hurtowni/you-name-it.
Azure IoT Hub – Serwis, który zapewnia komunikację z milionami małych urządzeń, które będą w Twoich rękach zmieniać świat na lepsze. Zapewnia Ci miejsce do podłączenia urządzeń, mechanizmy bezpieczeństwa, biblioteki, aby łatwiej się kod tworzyło.
Azure Data Catalog – Jedno miejsce, gdzie trzymasz informacje o WSZYSTKICH danych w organizacji i pozwalasz je konsumować… oczywiście po nadaniu odpowiednich praw. Jeżeli masz w firmie za dużo danych (SQL DB, Oracle DB, Azure Storage Blobs, tabelki Teradata, pliki HDFS) i ludzie w Twojej firmie nie wiedzą nawet, że są, gdzie ich szukać i czym są, to jest to dobra usługa dla Ciebie.
Azure Data Lake Store – Miejsce do przechowywania dowolnej ilości danych w dowolnej formie. Pod spodem huczy Hadoop Distributed File System.
Azure Data Lake Analytics – Gdy dane Twe w Azure Data Lake leżą i czekać raczą na operacje Twoje. Azure Data Lake Analytics użyj, U-SQL w zadaniu pomoże. Przetworzy dane w mgnieniu oka Twoim i dane właściwie przetworzy.

Sieci

Azure Virtual Network – Wirtualne Data Center, z wirtualnymi sieciami. Tworzysz wirtualną infrastrukturę sieciową, łączysz ze swoim Data Center poprzez szyfrowane połączenie, sterujesz ruchem.
Azure ExpressRoute – Prywatne łącze do Azure. Łączysz się z punktem wymiany ruchu (np. PLIX) lub Twój operator pomaga Cie połączyć Twoje Data Center z Azure. Dane do chmury latają szybko i bezpieczenie przez dedykowaną rurę.
Azure VPN Gateway – Połączenie Twoich środowisk w Azure z Twoim lokalnym Data Center lub Twoim komputerem. Za pomocą kilku klików budujesz bezpieczne i szyfrowane połączenie do Twoich serwerów/serwisów.
Azure Load Balancer – Trochę mniej zaawansowany Azure Application Gateway. Inne warstwy, inne zestawy Panvitan. Ruch wpada na load balancer. Load balancer przekazuje je do serwerów, które będą ten ruch obsługiwać.
Azure Application Gateway – Load Balancer L7…. Że co? Łączysz się ze stroną https://mirekjestfajny.pl. Twoje pakiety lądują na Azure Application Gateway. Tam następuje decyzja co zrobić z Twoim zapytaniem. Prawdopodobnie wyląduje na jednym z serwerów, który z przyjemnością dostarczy Ci stronę.
Azure Traffic Manager – Masz aplikację w kilku Data Center? Przełączasz ruch pomiędzy kilkoma miejscami w zależności od konfiguracji, czujek, czy nawet najszybszego czasu odpowiedzi. Słyszałeś kiedyś o Blue Gree Deployment? Tu też Azure Traffic Manager potrafi pomóc.
Azure DNS – Serwery DNS zarządzany przez chłopaków z Azure, dostępny z wielu miejsc na całym świecie. Zamiast budować własny serwer DNS, albo korzystać z hostowanych rozwiązań, umieść swoją domenę w globalnej infrastrukturze Microsoft.
Azure CDN – Zamiast umieszczać pliki w jednym miejscu, robisz ich kopię w kilkudziesięciu miejscach na świecie. Gdy użytkownicy chcąc zobaczyć Twoją stronę lub pobrać plik, to jego kopia robiona jest w Azure CDN. Użytkownicy z Nowej Zelandii się cieszą, bo szybciej ładuje im się strona ze zdjęciami kartaczy. Cieszą się jeszcze bardziej, jak szybciej im się ładuje video przedstawiające robienia kartacza.

Video

Azure Media Services – Wszystko czego potrzebujesz, by zbudować własny YouTube. Wrzucasz video, konwertujesz video, streamujesz video, indeksujesz słowa w video (tylko po angielsku) i wyszukujesz po tych słowach. Dodatkowo możesz robić live stream.

Hybrydowe Integracje

Azure BizTalk Services – Usługa integrująca różne systemy w chmurze i lokalnie. Przydatne, gdy potrzebujesz zintegrować takie system jak SAP, Oracle EBS, SQL Server. Do połączenia systemów możesz użyć gołębi, HTTP, FTP lub REST API.
Azure Service Bus – Taka szyna do przepychania komunikatów pomiędzy systemami. Kilka opcji. Możesz wpychać dane z jednego systemu i odbierać z innego. Możesz wpychać z jednego systemu i odbierać z kilku systemów, a nawet wpychać z milionów źródeł i odbierać z kilku systemów. Łatwe, proste i przyjemne.
Azure Backup – Instalujesz agenta na swoim Windowsie lub podłączasz maszynę w Azure. Klikasz kilka guzików i dane są kopiowane do Azure Storage. Jeżeli potrzebujesz je odzyskać… odzyskujesz.
Azure Site Recovery – Przenoszenie maszyn z punktu A do B. Chcesz przenosić maszyny z vSphere do Azure, a może z Hyper-V do Azure, a może z vSphere do vSphere? 🙂 Azure Site Recovery pomaga z procesem. Instalujesz serwer po jednej stronie i po drugiej. ASR zarządza procesem.

Zarządzanie Tożsamością

Azure Active Directory – O nie! To nie jest zwykłe Active Directory. To usługa katalogowa, która może przechowywać dane o Twoich użytkownikach z Active Directory, ale też z innych źródeł. Takie centralne miejsce. Dzięki Azure AD ułatwisz do granic absurdu logowanie do Office 365, Azure, ale też… Salesforce, Google Apps, AWS, Dynamics CRM, Twitter i pisanych przez Ciebie aplikacji. Możesz też dostarczyć użytkownikom magiczny portal, gdzie wystawisz im wszystkie ważne aplikacje, a oni nie będą musieli już nigdy pamiętać setek haseł. Oł jes.
Azure AD Domain Services – Tak jak Azure Active Directory nie był pełną usługą katalogową, którą znasz ze swojej firmy, tak Azure Active Directory Domain Services jest. Proste prawda. Takie AD, gdzie nie martwisz się o skalowanie, redundancje i inne pierdoły.
Azure Active Directory B2C – Piszesz aplikację, która wymaga logowania. Logowania standardowymi metodami, albo twarzoksiążką, połączeniowcem, ćwierkaczem. Azure AD B2C pozwala w prosty sposóļ zapanować nad procesem logowania i skalować się do milionów użytkowników.
Azure Multi-Factor Authentication – Ułatwia połączenie Twojego konta w Azure Active Directory z dodatkową opcją uwierzytelniania. Możesz być proszony (delikatnie) o wpisanie Twojego kodu w aplikacji mobilnej (Azure Authenticatior), gdy tylko będziesz próbował użyć danej aplikacji.

Usługi Wspierające Programistów

Visual Studio Application Insights – Monitoring aplikacji tak szczegółowo jak się da. Piszesz aplikację w .NET? Dodajesz trochę kodu do swojej aplikacji i już możesz graficznie obserwować co się dzieje z zapytaniami http, gdzie następują opóźnienia i co należy w kodzie poprawić, aby było… lepiej.
Visual Studio Team Services – Fajno by było jakby tak developer pisał kod, a on sam pojawiał się na produkcji, po przejściu przez testy zgodności, wydajności i takie tam. VSTS nie robi tego, ale ułatwia cały proces dostarczając zestaw narzędzi developerom, szczególnie tych piszącym aplikację w Visual Studio.
Azure DevTest Labs – Jak tu zapanować na prośbami developerów, aby otrzymywać nowe środowiska? Najłatwiej z DevTest Labs. Określasz kto, ile i jakich maszyn może powołać. Dodatkowo określasz, że środowisko ma się wyłaczyć codziennie o 19:00. Niech ludzie odpoczywają, a nie ciągle pracują.

Zarządzanie

Azure Automation – Nigdy nie powtarzaj zadanie dwa razy. W tym pomaga Azure Automation. Podajesz zmienne, wklejasz kod pisany w PowerShell i boom. Np. wyłącza wyszstkie maszyn o 10 wieczorem, jeżeli ich nazwa zaczyna się od kaszanka… na przykład 🙂
Azure Log Analytics – Zwany również Operational Management Suite (OMS). Kombajn operacyjny. Analizuje logi. Zbiera logi w chmurze, przedstawia w pięknej formie, rekomenduje gdzie jest fakap, pozwala przeszukiwać.
Azure Monitor – Zbierasz logi dotyczące Azure w Azure i Azure wyświetla Ci te informacje w Azure Monitor. Proste? Azure. Dodatkowo masz opcję ustawiania alertów i kilka innych mniej/więcej ciekawych rzeczy.
Azure Scheduler – Taki KRON w chmurze. Chcesz wykonywać określone zadania o określonej godzinie. Jeżeli chciałbyś coś pobrać, albo coś wysłać do/z serwisu http o określonej godzinie, to jesteś w dobrym miejscu.

Bezpieczeństwo

Azure Security Center – Zarządzanie bezpieczeństwem w Twoim środowiskiem Azure. Security Center mówi Ci co powinieneś zrobić, aby było bezpieczniej. Ty możesz posłuchać i cieszyć się zielonym kolorem. Gdy zielono, to bezpiecznie. Zapamiętaj to.
Azure Key Vault – Miejsce, gdzie przechowujesz różne klucze, których możesz używać do szyfrowania danych w Azure i po za nim. Chcesz zaszyfrować dysk w Azure? Możesz w Key Vault umieścić klucz do szyfrowania. Super bezpieczne i nawet masz możliwość użycia dedykowanych fizycznych pudełek, do przechowywania kluczy.

Produktywność

Office 365 – Office i cały pakiet narzędzi bardziej znanych (Word, Excel, PowerPoint) i mniej znanych (PowerBI, Sway) dostępnych z chmury.
PowerBI – Wizualizacja danych, tak prostych jak autostrada A2. Podłączamy dane z różnych źródeł i tworzymy z nich piękne, “żywe” panele graficzne.

Rozstrzygnięcie Konkursu

Zakończyliśmy konkurs “Z jakich klocków zbudowałbyś swoją wymarzoną firmę w chmurze? Spłynęło kilkadziesiąt odpowiedzi. Po burzliwych dyskusjach wytypowaliśmy zwycięzcę. Został nim imaterek. Skontaktujemy się z Tobą w temacie przekazania głównej nagrody.
Dziękujemy wszystkim za poświęcony czas i zapraszamy do przeczytania zwycięzkiej odpowiedzi.

Marzenie, które Azure pomogłoby zrealizować, to planowane rozszerzenie obecnego środowiska Chmury Prywatnej opartego na produktach SC, składającego się z 1700 VM, 70 hostów, 2 klastrów; gdzie klientami wewnętrznymi są programiści oprogramowania na urządzenia medyczne.
Głównym celem będzie dostarczenie niezawodnego, skalowalnego środowiska ALM dzięki Visual Studio Team Services i obecnego Lab Management na TFS. Z pewnością zaczęlibyśmy od Site-to-Site perm VPN dzięki VPN Gateway, następnie rozszerzyli nasze AD o Azure Active Directory DS, żeby mieć kontroler bliżej oraz DNS dla szybkiego dostępu zestawu publikowanych usług i Web Site’ów plus Load Balancer z Application Gateway.
Wykorzystamy połączenie z testowanym Windows Azure Pack i w ciągu tych 6 mies. Azure Stack – Preview (Centralized Auditing, Tagging, RBAC, grupowanie) dostarczając HA.
Oczywiście, do realizacji założeń świadczenia usługi dla naszych programistów, wykorzystamy Wirtualne Sieci, Plany z przypisanymi Użytkownikami i Szablonami VM, zaciągniętymi z naszego SCVMMa oraz skalowalny klaster DBA as Service, Website as Service, różne poziomy QoS Storage oraz dla end-userów RemoteApp.
Jako zabezpieczenie zastosujemy Azure Site Recovery, zintegrowany z WAP, replikując obecne TOP 10% Hyper-V VM i automatycznie nowo dodane VM; Backup z podłączoną subskrypcją do DPMa (ew. sprawdzimy działanie Backup Service by Acronis albo Veem w Azure). W temacie automatyzacji, dostosujemy i przeniesiemy obecne Runbooki SCO do Azure Automation (moduł SMA), które będą dostępne przez WAP.
Do monitorowania całej tej infrastruktury sprawdzi się Traffic Manager, Stream Analytics + Event Hub (pokładane duże nadzieje) i rozciągnięcie naszego SCOMa na Azure. Wykorzystamy dodatki firm trzecich, 5nine Cloud Security, Cloud Cruiser (do rozliczeń), sprawdzimy działanie integracji z Service Managerem – Gridpro. Testowo połączymy w klaster serwery Windows Nano oraz postawimy WordPressa wykorzystując kontenery w Docker; a mały team programistów wykorzysta już oficjalny suport dla Red Hat.

AKTUALNOŚCI
13/06/20232 min.
AI w średniej firmie: Tworzenie przyszłości przy użyciu LLM.

Już 21 czerwca dowiesz się, jak możesz wykorzystać AI w Twojej firmie. Damian Mazurek i Piotr Kalinowski wprowadzą Cię w świat sztucznej inteligencji i LLM.

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
14/02/20232 min
Chmurowisko łączy się z Software Mind

Przed nami nowy rozdział! Chmurowisko dokonało połączenia z polskim Software Mind – firmą, która od 20 lat tworzy rozwiązania przyczyniające się do sukcesu organizacji z całego świata…

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
09/11/20225 min
Migracja systemu Dynamic Precision do Oracle Cloud

Grupa Dynamic Precision podjęła decyzję o unowocześnieniu swojej infrastruktury. Razem z Oracle Polska prowadzimy migrację aplikacji firmy do chmury OCI.

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
AI w średniej firmie: Tworzenie przyszłości przy użyciu LLM.

Już 21 czerwca dowiesz się, jak możesz wykorzystać AI w Twojej firmie. Damian Mazurek i Piotr Kalinowski wprowadzą Cię w świat sztucznej inteligencji i LLM.

Zobacz wpis
Grafika przedstawiająca chmuręGrafika przedstawiająca chmurę

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.