Strona Główna / Blog

Rozwiązania SaaS Jakich Używam w Biznesie (i o problemy, który poznałem na własnej skórze)

Mirek Burnejko

Mirek Burnejko

Rozmawiam w języku Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud Platform. Skontaktuj się z nim pisząc na ten adres.

SaaS

W tej chwili w mojej firmie pracują 3 osoby. Nie dużo, ale jest to więcej niż 1. Używamy niemalże w 100% rozwiązań w chmurze.

Od pewnego czasu współpracujemy z innymi firmami, z kilkoma firmami przy dłuższych projektach.

Od pewnego czasu współpracujemy też z zewnętrznymi konsultantami, którzy z jednej strony pomagają naszej firmie rosnąć, po drugie wspierają nas w pracy z klientami. W obu sytuacjach dzielimy się z nimi masą informacji.

We wszystkich powyższych sytuacjach zaczynają pojawiać się problemy.

 • Jak zarządzać dostępami do aplikacji? Używamy masy rozwiązań.
 • Jak dobrze dzielić się danymi z firmami zewnętrznymi?
 • Jak zapewnić backup naszych danych (w SaaS jest to utrudnione)?
 • Jak dobrze współpracować z klientami, którzy w większości używają rozwiązań Microsoft? My w tej chwili używamy rozwiązań Google do dokumentów i poczty.
 • Jak zapewnić, że nasze dane nie opuszczają naszej firmy?
 • Jak zapewnić, że wszystko jest zintegrowane ze wszystkim?
 • … i cała masa innych problemów. Jak żyć? Miało być tak łatwo.

Zanim przedstawię Ci jaki mam plan i o webinarze, na który Cię zapraszam, chciałem opisać jakich rozwiązań używam w mojej firmie w tej chwili.

OBECNE ROZWIĄZANIA CHMUROWISKO

Przed Tobą lista narzędzi SaaS, których używamy w tej chwili (alfabetycznie).

 1. TeamGantt – project management i wizualizacja zadań
 2. Gleam – zwiększenie zasięgów w Social Media przez prezenty
 3. FullContact – kontakty
 4. G-Suite – dokumenty, poczta i kalendarz
 5. Trello – praca na zadaniach z klientami
 6. Pipedrive – CRM
 7. Wordable – import plików z G-Suite do WordPress
 8. Coggle – Mindmap
 9. Creately – Tworzenie diagramów
 10. AdEvent – Osadzanie kalendarzy na stronach
 11. WebinarJam – Tworzenie webinarów
 12. SweetProcess – Zarządzanie procesami
 13. Calendly – Zarządzanie kalendarzem
 14. LeadPages – Tworzenie stron
 15. Drip – Zarządzanie obsługą mailingu
 16. Slack – Komunikacja w firmie
 17. Canva – Tworzenie grafik

I pominąłem tutaj tworzenie grafik. Zarządzanie tymi aplikacjami, często w oparciu o lokalnych użytkowników i hasła zaczyna być skomplikowane. Dbanie o bezpieczeństwo zaczyna być skomplikowane. Dbanie o backupy zaczyna być skomplikowane. Dbanie o to, aby pracować z klientami na jednej wersji pliku zaczyna być skomplikowane.

A to dopiero początek. 3-ci miesiąc działania firmy. Hello.

Postanowiłem więc zbadać to co jest na rynku. Sprawdziłem rozwiązania różnych firm i postanowiłem mocniej się przyjrzeć:

 1. Ile z tych produktów mogę zastąpić rozwiązaniami w chmurze od Microsoft
 2. Jak mogę zapewnić, aby oprócz bezpieczeństwa, które dają mi dostawcy SaaS, sam mogę kontrolować co się dzieje z moimi plikami.

Jednym zdaniem, potrzebuję bardziej zintegrowanych narzędzi, działających ze sobą lepiej niż teraz, z możliwości zapewnienia większego bezpieczeństwa (umowy NDA zobowiązują do czegoś :)).

W najbliższych wpisach przedstawię Ci część narzędzi, o których wspomniałem wyżej, ale w pierwszej kolejności, chcę Ci przedstawić coś co mnie bardzo interesuje i nie tylko dla Office 365. Chodzi o możliwość backupowania danych do własnego Data Center (dla przykładu w tej chwili procedury ze Sweet Process backupuje w formie pobierania plików PDF… serio ?!?!?).

Zaprosiłem więc specjalistów z firmy Veeam i Microsoft, aby przyjrzeć się temu co Office 365 ma do zaoferowania pod względem bezpieczeństwa (znam Azure dobrze, ale Office słabo :( więc będę zadawał banalne pytania) oraz jak mogę skorzystać z rozwiązania Veeam, aby część z tych danych dodatkowo przenieść w inne bezpieczne miejsce, poza serwerownie Microsoft.

Jeżeli więc znajdziesz chwilę, dołącz do mnie. Dowiemy się jak zabezpieczyć emaile i dane w Office 365. Kliknij na ten link lub na baner poniżej.

Dołącz do listy mailingowej!

Dołącz do naszego newslettera

Staramy się wysyłać tylko wartościowe informacje, np. co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.