Przewodnik Po Polskich Chmurach – Xpertis (Macrologic)

Mirek Burnejko
27/08/2015

Macrologic
Czy polska chmura ma szansę zdobyć serca polskich przedsiębiorców?
Oczywiście, że TAK.
Z tej strony Mirek Burnejko, wielbiciel chmur i ich zbawiennego wpływu na IT i biznes.
Właśnie zaczynam na Chmurowisku cykl prezentujący polskie chmury.

Jak wiesz, na portalu dostępny jest dokument z ponad 150 pytaniami, które trzeba zadać dostawcy cloudu, zanim zdecydujesz się kupić coś w chmurze.
Skontaktowałem się z polskimi dostawcami wszelakich chmur (IaaS, PaaS, SaaS), którzy przygotowali swoje odpowiedzi na część z nich. W „Przewodniku po polskich chmurach” znajdziesz więc ściągawkę z informacji o chmurze, jej parametrach, zabezpieczeniach, umowach. Dzięki temu będziesz wiedzieć o co zapytać dostawcę i szybko przejdziesz do interesujących cię szczegółów oferty/umowy, zamiast tracić czas na podstawowe wyjaśnienia co i jak.
W dzisiejszym, premierowym wpisie startujemy z chmurą firmy Macrologic. Jest to oferta używania autorskiego systemu ERP tej firmy (o nazwie Xpertis) w modelu SaaS.
Aplikacja jest hostowana w katowickim COIG.
Poniżej wybrałem kilka najciekawszych odpowiedzi o chmurze Macrologic, których udzielił Janusz Jakóbczak, doradca zarządu firmy i ekspert ds. rozwiązań outsourcingowych i w modelu CC.
Całość materiału znajdziesz na blogu Macrologic.
chmurowisko - macrologic 2

AKTUALNOŚCI
02/02/2021
Maciej Został Chmuromaniakiem

Kim jest? Maciej to programistyczny freak z nieszablonowym podejściem do wytwarzania oprogramowania. Skupiony na potrzebach klienta, ich kompleksowym rozwiązaniu oraz szybkim wdrożeniu w życie. Stale odkrywa innowacyjne rozwiązania, które pomagają mu wznieść produkty klientów na kolejny poziom. Usługi chmurowe wykorzystuje komercyjnie od 2017 roku. Od razu zauważył, że jest to idealne narzędzie, które będzie wspierało go w błyskawicznym dostarczaniu wartości.

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
06/01/2021
Karolina Została Chmuromaniaczką

Kim jest? Architekt Chmurowy w AWS rozwijająca jedno z najciekawszych communities w Polsce – swiatchmury.pl. Do tego przedsiębiorca, doradca podatkowy i konsultant biznesowy z szerszym spojrzeniem na technologie i potrzeby klienta. Człowiek renesansu – tak można określić Karolinę, która dołączyła do naszego zespołu wnosząc sporo umiejętności i ogrom wiedzy. Uśmiechnięta i ambitna posiadaczka kilku certyfikatów

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
21/10/2020
Domi Została Chmuromaniaczką

Kim jest? Domi to dziewczyna-rakieta z obszernym doświadczeniem zawodowym. Umiejętności w obszarze marketingu i komunikacji zdobywała pracując dla takich marek jak Microsoft czy Tymbark. W jej portfolio znajdziecie również projekty prowadzone dla startupów technologicznych czy agencji kreatywnych. Na swoim koncie ma zarówno kampanie, strategie czy wydarzenia w ramach marketingu B2C jak i B2B. Otwarta, uśmiechnięta

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
Chmurowisko dołączyło do Oracle Partner Network

Na początku 2021 roku Chmurowisko dołączyło do grona partnerów Oracle w sieci Oracle Partner Network.

Zobacz wpis

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.