Strona Główna / Blog

Przewodnik Po Polskich Chmurach – Xpertis (Macrologic)

Mirek Burnejko

Mirek Burnejko

Rozmawiam w języku Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud Platform. Skontaktuj się z nim pisząc na ten adres.

Macrologic

Czy polska chmura ma szansę zdobyć serca polskich przedsiębiorców?

Oczywiście, że TAK.

Z tej strony Mirek Burnejko, wielbiciel chmur i ich zbawiennego wpływu na IT i biznes.

Właśnie zaczynam na Chmurowisku cykl prezentujący polskie chmury.

Jak wiesz, na portalu dostępny jest dokument z ponad 150 pytaniami, które trzeba zadać dostawcy cloudu, zanim zdecydujesz się kupić coś w chmurze.

Skontaktowałem się z polskimi dostawcami wszelakich chmur (IaaS, PaaS, SaaS), którzy przygotowali swoje odpowiedzi na część z nich. W „Przewodniku po polskich chmurach” znajdziesz więc ściągawkę z informacji o chmurze, jej parametrach, zabezpieczeniach, umowach. Dzięki temu będziesz wiedzieć o co zapytać dostawcę i szybko przejdziesz do interesujących cię szczegółów oferty/umowy, zamiast tracić czas na podstawowe wyjaśnienia co i jak.

W dzisiejszym, premierowym wpisie startujemy z chmurą firmy Macrologic. Jest to oferta używania autorskiego systemu ERP tej firmy (o nazwie Xpertis) w modelu SaaS.

Aplikacja jest hostowana w katowickim COIG.

Poniżej wybrałem kilka najciekawszych odpowiedzi o chmurze Macrologic, których udzielił Janusz Jakóbczak, doradca zarządu firmy i ekspert ds. rozwiązań outsourcingowych i w modelu CC.

Całość materiału znajdziesz na blogu Macrologic.

chmurowisko - macrologic 2

Już wkrótce otwieramy nowe kursy

Zostań specjalistą chmury publicznej

Dołącz do listy mailingowej!

Dołącz do naszego newslettera

Staramy się wysyłać tylko wartościowe informacje, np. co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.