Strona Główna / Blog

Czy Pytaliście KNF? – Podsumowanie Public Cloud User Group 8

Mirek Burnejko

Mirek Burnejko

Rozmawiam w języku Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud Platform. Skontaktuj się z nim pisząc na ten adres.

Public Cloud User Group

2 marca 2017 odbyło się ósme spotkanie Public Cloud User Group. Było po prostu genialne. MEGA organizacja. MEGA dyskusje i MEGA prezentacje. Oto czego nauczyłem się z prezentacji!

Łatwo Zbudować Sieć Neuronową w Chmurze

Mój przyjaciel i niesamowity mózg, dr Przemysław Szufel z SGH i założyciel firmy bidelastic.com przedstawił sesję „Deep learning od kuchni – zbuduj swój własny sztuczny mózg neuronowy w chmurze AWS”.

Czego się nauczyłem: Dzięki popularyzacji wirtualnych maszyn z kartami graficznymi oraz dostęp do freamworku np. MXNet, budowanie rozwiazań ANI jest łatwe.

Źródło Danych Przyszłości Zbudowane w Microsoft Azure

Piotr Olszewski i Mateusz Dudek z ISCG poprowadzili sesję „Jak seksownie wykorzystać Azure do budowy platformy Open Data i Smart City?”

Czego się nauczyłem: Dlaczego usługa Azure Active Directory jest ciekawym rozwiązaniem dla platform Open Data.

Infrastruktura w Google Compute Engine daje radę

Jerzy Foryciarz, Product Manager w Google Compute Engine opowiadał o… Google Compute Engine.

Czego się nauczyłem: Autoskaler w Google jest piekielnie szybki.

Najszybsze wdrożenie projektu w chmurze Microsoft Azure

Jedyny i niepowtarzalny Tomasz Onyszko z Predica poprowadził sesję – „Gdy robisz zakupy, Azure nie śpi! Shopping mall, sieć, tożsamość i chmura – historia projektu prawdziwa (ze szczegółami)!”

Czego się nauczyłem: Jeżeli chcesz szybko wdrożyć duży system, musisz kontrolować wszystko, wliczając UX designerów.

Deep Learning w Google Cloud

Michał Sapiński z Google opowiedział o Machine Learning i Deep Learning z TensorFlow i CloudML.

Czego się nauczyłem: Kiedy używać TensorFlow, kiedy CloudML, a kiedy ML APIs.

Migracja do AWS może trwać długo

Jeden z prekursorów migracji do chmury publicznej. Niesamowity Michał Jaworski z Aviva i jego sesja: „Strach ma wielkie oczy! – jak się zmigrować i nie zwariować (czyli historia migracji produkcji do AWS)”

Czego się nauczyłem: Czy Aviva pytała KNF :) Odpowiedź w video.

Amazon Athena daje radę!

Tomasz Stachlewski, Solution Architect z Amazon Web Services poprowadził sesję „Analityka w chmurze AWS – Hurtownia? Hadoop? BI? Serverless? czyli co jest modne, co się sprawdza i kiedy się sprawdza.”

Czego się nauczyłem: W Amazon Athena (z racji, że jest to usługa serverless) płacimy tylko za to co zostało przeskanowane.

Podsumowanie

Głupio mówić tak dobrze o swoim wydarzeniu, ale nie byłem na lepszym meetup w życiu. Opinie uczestników to potwierdzają.

Najnowszy Public Cloud User Group #09 już 8 czerwca. Dołącz do naszej społeczności, aby zostać poinformowanym o tym wydarzeniu. Miejsca rozchodzą się w kilka dni.

To najbardziej pożądana umiejętność na rynku w 2020 roku!

Jak zostać Azure Data Engineer? WEBINAR

Dołącz do listy mailingowej!

Dołącz do naszego newslettera

Staramy się wysyłać tylko wartościowe informacje, np. co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.