Strona Główna / Blog

Nowy Region AWS Frankfurt – Ten Tydzień W Chmurach

Mirek Burnejko

Mirek Burnejko

Rozmawiam w języku Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud Platform. Skontaktuj się z nim pisząc na ten adres.

AWS Frankfurt

Witam Cię w cyklicznym podsumowaniu ubiegłego tygodnia, dotyczącym usług Cloud Computing, usług w modelu serwisowym (XaaS) oraz innych ciekawych informacji, które moim zdaniem zasługują na Twoją uwagę.

Informacje Dotyczące Usług W Modelu Serwisowym (Cloud)

Zbiór ciekawych informacji ze świata Cloud Computing.

Geek Stuff (Everything as a Service)

Zbiór ciekawych informacji technicznych ze świata Cloud Computing.

  • Nowy serwis w AWS – Directory Services – W prosty sposób możesz podłączyć się do Active Directory w własnej firmie przez VPC, lub stworzyć niezależny AD w chmurze AWS bazujący na Sambie. Nie ma potrzeby budowania dedykowanych serwerów do Active Directory. Użytkownicy i hasła mogą służyć w Workspace, Zocalo i logowaniu się do konsoli AWS. Niestety dodawanie użytkowników i grup odbywa się jeszcze z poziomu konsoli systemu Windows Server.
  • Jak wyglądał proces migracji Instagram z AWS do… AWS – Aby zintegrować się z Facebook, inżynierowie z Instagram musieli zmigrować instancje z EC2-Classic do VPC.
  • Pojawili się pierwsi partnerzy AWS Direct Connect w Nieczech – Direct Connect pozwala Ci na połączenie Twojego Data Center z Data Center AWS za pomocą łączy 1, lub 10 Gb/s. Firma Equinix ogłosiła możliwość podłączenia przez ich Data Center w Frankfurcie, lub poprzez serwisy Metro. Dostęp oferuje też więcej firm. Jest to między innymi Level3, która ma dostęp do wszystkich Data Center AWS. Level3 ma również polskie biuro, co powinno ułatwić proces. Można też skorzystać z usług Hibernia Networks w PLIXie. Artykuł o podłączeniu z Direct Connect czeka już w kolejce.

Ciekawe Aplikacje Dla Biznesu

Zbiór ciekawych aplikacji w modelu SaaS, o których dowiedziałem się w ostatnim tygodniu.

Już wkrótce otwieramy nowe kursy

Zostań specjalistą chmury publicznej

Dołącz do listy mailingowej!

Dołącz do naszego newslettera

Staramy się wysyłać tylko wartościowe informacje, np. co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.