Ikona strzałka
Powrót do bloga

Listopad: Rekomendacje treści od specjalistów Chmurowiska

Damian Mazurek
Damian Mazurek
30/11/20222 min

Listopadowe zestawienie najciekawszych materiałów i treści rekomendowanych przez specjalistów Chmurowiska.

Co w tym miesiącu warto było przeczytać, obejrzeć lub posłuchać? Dowiesz się z kolejnego zestawienia TECH Tips | Picks | News.

News: GitHub Universe 2022

GitHub ogłosił szereg nowych funkcji i aktualizacji na dorocznej konferencji programistów Universe, której celem jest ułatwienie, zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa pracy programistów. Dostępne dla wszystkich GitHub Codespaces, a także głosowe komendy do Github Copilota, nowy sposób łatwego wyszukiwania kodu i poruszania się po nim, do tego usprawnienia do GitHub Projects oraz elastyczne narzędzie do planowania przeznaczone dla programistów, to tylko kilka z przedstawionych nowości.

Co mnie bardzo zainteresowało to nowe narzędzie → GitHub Actions Importer, które jak zapewniają autorzy ma być narzędziem ułatwiającym migrację z innych narzędzi CI/CD do GitHub Actions. Co ciekawe to na liście platform z których można się migrować, znajduje się Azure DevOps, która też jest produktem Microsoftu.

Więcej ciekawostek z GitHub Universe 2022 możecie znaleść na oficjalnym blogu.

Link do materiału → Czytaj na Github

News: Chromebooksy od Google’a dla graczy

Google stawia na perspektywiczny rynek gamingowy, co krótko mówiąc, powinno ucieszyć graczy śledzących nowinki technologiczne. Firma ogłosiła niedawno wejście na rynek Chromebooków dedykowanych do cloud gamingu.  Google planuje aż trzy nowe modele laptopów z serii Chromebook, które przede wszystkim mają być „pierwszymi na świecie laptopami przeznaczonymi do gier w chmurze”.

Link do materiału → Przeczytaj artykuł

Tip: Jak rozwinąć swój angielski w biznesie?

English PRO to przestrzeń do rozmów o profesjonalnej komunikacji w języku angielskim. Autorzy nie skupiają się na oczywistościach, ale są przy tym praktyczni. Prowadzą zabawne lekcje angielskiego w biznesie, które dodatkowo uprzyjemniają dzień. Do tego zwyczajnie – dobrze się ich słucha.

Mnie osobiście ułatwiły pracę z klientami z zagranicy, nauczyłem się używać nowych biznesowych pojęć i przypomniałem sobie kilka zapomnianych wyrażeń.

Link do materiału → Słuchaj podcastów

AKTUALNOŚCI
13/06/20232 min.
AI w średniej firmie: Tworzenie przyszłości przy użyciu LLM.

Już 21 czerwca dowiesz się, jak możesz wykorzystać AI w Twojej firmie. Damian Mazurek i Piotr Kalinowski wprowadzą Cię w świat sztucznej inteligencji i LLM.

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
14/02/20232 min
Chmurowisko łączy się z Software Mind

Przed nami nowy rozdział! Chmurowisko dokonało połączenia z polskim Software Mind – firmą, która od 20 lat tworzy rozwiązania przyczyniające się do sukcesu organizacji z całego świata…

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
09/11/20225 min
Migracja systemu Dynamic Precision do Oracle Cloud

Grupa Dynamic Precision podjęła decyzję o unowocześnieniu swojej infrastruktury. Razem z Oracle Polska prowadzimy migrację aplikacji firmy do chmury OCI.

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
AI w średniej firmie: Tworzenie przyszłości przy użyciu LLM.

Już 21 czerwca dowiesz się, jak możesz wykorzystać AI w Twojej firmie. Damian Mazurek i Piotr Kalinowski wprowadzą Cię w świat sztucznej inteligencji i LLM.

Zobacz wpis
Grafika przedstawiająca chmuręGrafika przedstawiająca chmurę

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.