Ikona strzałka
Powrót do bloga

Duże Zmiany Na Chmurowisku… I Jak Na Tym Skorzystasz

Mirek Burnejko
Mirek Burnejko
18/01/2016

Czas Na Zmiany

Zacząłem tworzyć chmurowisko w kilku celach.

Jednym z nich było zmienianie postrzegania chmury publicznej w polskich przedsiębiorstwach. Cel ten był dość dobrze realizowany. Miło jest spotykać CIO dużej firmy, który wykorzystał np. artykuł Przewodnik Po SLA W Chmurze, aby podjąć pewne decyzje.

Parę miesięcy temu dołączyłem do Microsoft. Microsoft bardzo mnie wspiera w tworzeniu chmurowiska, natomiast powiększająca się rodzina, duża ilość pracy, nauki i inne aktywności pochłaniają mi wolne chwile w tygodniu. Nie pozwalają mi się skupić nad pracą redaktora. Chmurowisko, jak nigdy do tej pory, potrzebuje dużego zaangażowania.

Chmurowisko mocno się rozrosło. Kilkaset osób dziennie czyta artykuły, blisko 1000 osób otrzymuje maile z nowościami, dużo firm chciałoby się podzielić informacjami o swoich chmurach, swoich projektach. Wielu autorów czeka z artykułami w kolejce do publikacji.

Wierzę, że rok 2016 jest ważny dla naszej podróży do chmury publicznej. Dlatego też chmurowisko MUSI wspierać zarówno przedsiębiorstwa, inżynierów, architektów, ale też różnych dostawców chmury. Co ciekawe dostawcy w 99% projektów nie walczą przeciwko innej chmurze, ale walczą przeciwko niepewności i obawie przed czymś nowym.

Czas Na Zmiany

Z dniem dzisiejszym moje stanowisko głównego redaktora przejmuje Mariusz Ludwiński. Mariusz od lat pomaga rosnąć wielu poralom IT. Mariusz jest niezależnym redaktorem. Pomagał mi przy kilku artykułach i nie mogę wyobrazić sobie nikogo lepszego, kto mógłby rozwijać chmurowisko.

Mariusz będzie pracował z innymi autorami (w tym ze mną), będzie szukał nowych autorów, będzie komunikował się z dostawcami chmury publicznej (którzy chcą nawiązać współpracę) i będzie robił setki innych rzeczy, aby zwiększyć wartość, jaką daje Ci chmurowisko. Mariusz ma bardzo dużo ciekawych pomysłów na rozwój portalu, ale (co dla mnie najważniejsze) zwiększeniu wartości dla czytelników i autorów.

Pozostanę dalej autorem, jednak nie będę zarządzał już Chmurowiskiem. Mocno wierzę, że to najlepsza droga, aby chmurowisko pozostało neutralne oraz aby rosło szybciej niż w 2015 roku.

Jestem ciągle dostępny pod adresem [email protected] i odpisuje na każdy mail z pytaniem, prośbą lub naganą. Stay safe. 2016 będzie niesamowitym rokiem dla chmury publicznej w Polsce!

AKTUALNOŚCI
13/06/20232 min.
AI w średniej firmie: Tworzenie przyszłości przy użyciu LLM.

Już 21 czerwca dowiesz się, jak możesz wykorzystać AI w Twojej firmie. Damian Mazurek i Piotr Kalinowski wprowadzą Cię w świat sztucznej inteligencji i LLM.

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
14/02/20232 min
Chmurowisko łączy się z Software Mind

Przed nami nowy rozdział! Chmurowisko dokonało połączenia z polskim Software Mind – firmą, która od 20 lat tworzy rozwiązania przyczyniające się do sukcesu organizacji z całego świata…

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
09/11/20225 min
Migracja systemu Dynamic Precision do Oracle Cloud

Grupa Dynamic Precision podjęła decyzję o unowocześnieniu swojej infrastruktury. Razem z Oracle Polska prowadzimy migrację aplikacji firmy do chmury OCI.

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
AI w średniej firmie: Tworzenie przyszłości przy użyciu LLM.

Już 21 czerwca dowiesz się, jak możesz wykorzystać AI w Twojej firmie. Damian Mazurek i Piotr Kalinowski wprowadzą Cię w świat sztucznej inteligencji i LLM.

Zobacz wpis
Grafika przedstawiająca chmuręGrafika przedstawiająca chmurę

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.