Powrót do bloga

Czerwiec: Rekomendacje treści od specjalistów Chmurowiska

Damian Mazurek
28/06/20226 min

Przed nami nowe zestawienie najciekawszych materiałów i treści rekomendowanych przez specjalistów Chmurowiska.

Co w tym miesiącu warto było przeczytać, obejrzeć lub posłuchać? Dowiesz się z kolejnego zestawienia TECH Tips | Picks | News.

News: Nadchodzi Prebuild GitHub Codespaces

Czym jest GitHub Codespaces? W skrócie to środowisko programistyczne hostowane w chmurze
Zapewnia w pełni zintegrowane bezpieczne środowisko, dla danego repozytorium na GitHub, na zdalnym serwerze. Poprzez definicję w plikach konfiguracyjnych (Configuration-as-Code), możemy zapewnić naszym developerom skonfigurowane i odpowiednie środowisko programistyczne właściwie od ręki. Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ.
GitHub Codespaces dostępne jest dla organizacji używających GitHub Team albo GitHub Enterprise Cloud. Prebuild Github Codespaces (LINK do Github.blog na ten temat) na początku roku weszła w fazę beta, a teraz jest powszechnie dostępny i pozwala na wcześniejsze przygotowanie całego środowiska i bez czekania pozwala rozpocząć pracę nad kodem.

Tip: Cała wiedza Azure w jednym miejscu

Istnieje mnóstwo możliwości poszerzania swojej wiedzy z Azure, a Microsoft proponuje ostatnio nowe rozwiązanie do wsparcia nauki: Azure Skills Navigator Guides (zobacz LINK). Jest to nic innego jak zbiór przewodników, zawierających odwołania do różnych treści w postaci artykułów, video, czy zadań opisanych w dokumentacji Azure, które mają ustrukturyzować naukę pod konkretne role. Obecnie dostępne są przewodniki dla takich ról jak System Administrators, Solution Architects, Developers, AI Developers, Data Engineers oraz Data Scientists. Uważam, że zaproponowana forma nauki może przypaść do gustu zarówno osobom zaczynającym swoją przygodę z Azure, jak i tym bardziej doświadczonym.

Tip: Nie tylko wujek Google zna wszystkie odpowiedzi

Każdy, kto jest zainteresowany ciągłym rozwojem i edukacją w dziedzinie IT powinien znać portal Quora (który gorąco polecam). Można tam znaleźć bardzo ciekawe i merytoryczne dyskusje na tematy związane z IT.
Przykłady:

  • What’s a step by step guide to cloud migration? LINK 1
  • How difficult are the Azure certification? LINK 2

Najlepsze jest to, że odpowiedzi udzielają wysokiej klasy specjaliści oraz pracownicy wielkich firm technologicznych. Sam, kiedy zaczynam pracę z nową / nieznaną mi technologią to czytam opinie na Quora.
Zawsze znajdę tam świetne linki oraz materiały, które przyspieszają cały research i proces uczenia. 😉

Pick: WAF Automation on AWS + News: Poznajcie CodeWhisperer

WAF w wersji drugiej na AWS jest już chyba nieodłącznym elementem każdej produkcyjnej aplikacji wystawionej do Internetu. Dzięki zestawowi reguł, które na nim ustawiamy możemy bronić się zarówno przed atakami typu HTTP Flood jak i XSS czy SQL Injection. Zarządzane reguły AWS świetnie się sprawdzają, jednak nie uwzględniają one np. naszych aktualnych logów.

Dzięki WAF Automation on AWS | AWS Solutions (amazon.com) możemy w prosty sposób zaimplementować w pełni zautomatyzowany system, który nie tylko wzmocni naszą ochronę w zakresie DDoS ale także zaimplementuje dodatkowe listy reputacji IP, zablokuje skanery czy nawet pozwoli założyć ‘honeypot’ na bad boty. Rozwiązanie jest utrzymywanie przez AWS, więc nie musimy martwić się o utrzymanie i aktualizacje (wystarczy załadować nowy stack CFN by zupdatować rozwiązanie)

Z nowości rośnie konkurencja do GitHub Copilot! AWS prezentuje wersję preview CodeWhisperer, a więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Pick: Czy cloud gaming to przyszłość branży?

Ciekawy artykuł na temat cloud gamingu, w którym znajdziecie porównanie standardowego podejścia z cloud oraz sporo informacji na temat tego rozwijającego się rynku. Cały artykuł przeczytacie TUTAJ.

AKTUALNOŚCI
04/06/20221 min
Poznaj ChmuroTeam!

Przed Wami efekty sesji ChmuroTeam w wykonaniu By People Films . Podczas ostatniego spotkania All Hands połączonego z warsztatami i integracją nasz Zespół wziął udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Sesję zdjęciową wraz z przygotowaniem zdjęć zapewniła agencja ByPeople Films. Efekt naszej wspólnej pracy możecie zobaczyć w zakładce 👉 O nas. Dziękujemy za wspaniałą współpracę BPF!

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
27/04/20222 min
Interesujesz się tematem VMware w OCI?

Ten webinar jest dla Ciebie. Już w najbliższy czwartek 28 kwietnia Zespół Oracle przygotował specjalne spotkanie…

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
28/03/20222 min
Postaw pierwsze kroki w Machine Learning.

Już 5 kwietnia o godzinie 11:00 postawisz swoje pierwsze kroki w #MachineLearning i dowiesz się od czego zacząć budowę pierwszego projektu w Amazon Web Services.

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
Poznaj ChmuroTeam!

Przed Wami efekty sesji ChmuroTeam w wykonaniu By People Films . Podczas ostatniego spotkania All Hands połączonego z warsztatami i integracją nasz Zespół wziął udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Sesję zdjęciową wraz z przygotowaniem zdjęć zapewniła agencja ByPeople Films. Efekt naszej wspólnej pracy możecie zobaczyć w zakładce 👉 O nas. Dziękujemy za wspaniałą współpracę BPF!

Zobacz wpis

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.