CloudFlare – Ochrona Przed DDoS w Sposób Idealny
CloudFlare jest moim ulubionym serwisem w internecie. Używam go do kilku moich portali, polecam go klientom, używam jako wzrór do wielu serwisów. CloudFlare chroni nasz usługi www przed atakami DDoS poprzez 23 Data Centers rozproszone dookoła świata (nawet w Warszawie znajdzie się jedno).
Poniżej znajdziesz listę czynników, które sparwiają, że CloudFlare jest numer 1 miejscem do ochrony Twojego przedsiębiorstwa przed atakami DDoS.
Prawdziwe Rozwiązania
Nie ma tu magicznych pudełek. Mamy tu doczynienia z 23 ośrodkami przetwarzania danych, dużymi routerami (Juniper), dużą ilością serwerów, Linuxem (większość to Debian), wirtualizacją KVM, Nagiosem (z pięknym interfejsem dla użytkowników), dużą ilością skryptów i jeszcze większą ilością inżynierów. Tym samym warto podkreślić, że “niszczenie” ataku również odbywa się ręcznie używając skryptów i BGP FlowSpec.
Szczerze – problem z FlowSpec
Jeżeli CloudFlare popełni błąd dowiesz się o tym pierwszy. Nawet jeżeli będą musieli zwalić na swoich inżynierów, lub swoich dostawców. Weźmy za przykład problem z FlowSpec i JunOS. Obserwując blog, lub Twitter, dowiesz się pierwszy o problemach oraz o tym co je wywołało. Czekam na dni, aż pozostałe firmy pokażą taką formę przezroczystości.
Prawdziwe ataki – 100 Gbps to codzienność
Na koncie Twitter – tu i tu, można śledzić poczynania ekipy z CloudFlare i ich walki z atakami. Do tego na blogu, opisują ciekawsze ataki i w jaki sposób sobie z nimi radzili.
23 Data Centers
CloudFlare posiada 23 Data Centers. Po co aż tyle? CloudFlare używa mechanizmu zwanego Anycast. Oznacza to, że Twoja strona prezentująca się pod adresem IP np: 192.0.2.20, dostępna będzie w Polsce przez polskie Data Center, a dla ludzi w Australii przez australijskie Data Center. Pozwala to, po pierwsze, w prosty sposób rozłożyć ruch osób atakujących po różnych Data Center na całym świecie. Po drugie, osoba dostająca się do Twojej strony z Kyoto, dojdzie do najbliższego Data Center (w Tokyo) i dostanie się do Twoich zasobów, przez sieć CloudFlare.
Proste Podłączenie Strony
Wystarczy dodać nazwę swojej strony internetowej – np. miromaxmedia.com, ustalić które subdomeny chcesz dodać do CloudFlare, włączyć dodatkowe opcje (CDN, Optymalizacja, Bezpieczeństwo, IPv6). Na zakończenie zmień adresy DNS swojej domeny, na te wskazane przez CloudFlare. Tada. To wszystko. Możesz cieszyć się wszystkimi urokami serwisu.
Dodatkowe Usługi w CloudFlare
Mowa tu o:
- CDN
- IPv6
- SPDY
- Always Online
- IP Geolocation
- SSL
- Mobile Redirect
- Serwer DNS
- Web Application Firewall
- Web optimization
- Web preloader
- … i dużo więcej
Darmowa wersja (której sam używam)
Sprawdź tą stronę, aby zobaczyć wszystkie plusy wersji FREE. Wystawienie strony po IPv6, częściowa ochrona DDoS, zarządzanie DNS, blokowanie zakresów IP, CDN (pamiętaj, że mowa tu o 23 Data Centers dookoła świata).
Świetny pomysł na blokowanie ruchu z innych państw
Załóżmy, że posiadasz biznes na terenie Polski i Twoi kliencie są w Polsce. Po co ktoś z Iranu, Pakistanu, lub Peru ma wchodzić na Twoją stronę. Wszyscy wiemy, żę 99,99999% tego ruchu to boty i ataki, a pozostałe 0,00001% to ludzie. Z czego mała część to Twoi klienci. Usługa pozwala Ci na zablokowanie ruchu z wybranych miejsc świata, dotatkowo pokazując stronę z CAPTCHA. Dopiero po wpisaniu hasła, klient dostanie się do Twojej strony. Cały pozostały ruch będzie blokowany przez CloudFlare, natomiast klienci z Polski otrzymają stroną w takiej formie jak powinni.
Bardzo Przyjemny Serwer DNS
W prosty sposób możesz dodawać rekordy dla swojej zony, dodatkowo masz prawo wybrać, czy dany rekord ma wskazywać na CloudFlare, czy bezpośrednio na Twój serwer.
Niesmowite opcje monitoringu swoich usług
CloudFlare pozwala Ci monitorować takie rzeczy, jak ilość osób, które oglądały Twoją strone, ile z nich było botami, ile crawlerami. Do tego znajdziesz spore informacje o atakach (kto, gdzie, kiedy). Znajdziesz też informacje, ile pasma usługa Ci zaoszczędziła (u mnie to ponad 50%).
Już 21 czerwca dowiesz się, jak możesz wykorzystać AI w Twojej firmie. Damian Mazurek i Piotr Kalinowski wprowadzą Cię w świat sztucznej inteligencji i LLM.
Przed nami nowy rozdział! Chmurowisko dokonało połączenia z polskim Software Mind – firmą, która od 20 lat tworzy rozwiązania przyczyniające się do sukcesu organizacji z całego świata…
Grupa Dynamic Precision podjęła decyzję o unowocześnieniu swojej infrastruktury. Razem z Oracle Polska prowadzimy migrację aplikacji firmy do chmury OCI.
Już 21 czerwca dowiesz się, jak możesz wykorzystać AI w Twojej firmie. Damian Mazurek i Piotr Kalinowski wprowadzą Cię w świat sztucznej inteligencji i LLM.
Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.