Ikona strzałka
Powrót do bloga

Chmura Hybrydowa – Wszystko Co Musisz Wiedzieć

Mirek Burnejko
Mirek Burnejko
06/11/2017

MeetIT

Kilka dni temu zakończyliśmy cykl szkoleń online dotyczących chmury hybrydowej, który organizowaliśmy razem z 3S. Zanim jednak zaproszę Cię do obejrzenia nagrań, opowiem Ci o pewnym wydarzeniu.

26.10.2017 miałem przyjemność współprowadzić i występować na scenie MeetIT w Katowicach. Było to 19 spotkanie, które zostało uznane za jedno z lepszych.

Byłem tam cały dzień, więc pozwól, że podzielę się czego sie nauczyłem, bo część nauk była ciekawa.

Ciekawa była sesja Michała z Aviva oraz Krzysztofa z HPE. Dlaczego? Czytaj dalej.

Hybrydowość w praktyce z wykorzystaniem Veeam Cloud Replica

Oskar Gawron z 3S zaprezentował pokaz demo rozwiązania Disaster Recovery pomiędzy Data Center i usługą Cloud2B. Demo było o tyle ciekawe, że użyto w nim inżyniera z zespołu wsparica, który zadzwonił do Oskara, że jest problem.

Chmura hybrydowa dziś i jutro

Sesję poprowadził Piotr Jabłoński z VMware. Opowiedział o ciekawych rozwiazaniach ze świata hybrydowego, wliczając w to rozwiązanie VMware on AWS.

Implementacja wzorców architektonicznych Disaster Recovery w Amazon AWS

Ojciec chmury w Polsce – Adam Smolnik z EPAM, opowiedział o tym, co AWS ma do zaoferowania w temacie budowy rozwiazań hybrydowych. Powiedział o narzędziach, ale też o tym jak bardzo świat, o którym słyszy od ludzi z korzeniami serwerowymi, różni się od obecnego, w którym Adam pracuje. Dla Adama serwer, router, czy nawet adres IP, to plik tekstowy w formacie JSON. Inny świat, do którego część się nie przestawiła… i pewnnie się nie przestawi.

Cloud Migration Strategy – Jak zbudować strategię migracji do chmury w modelu hybrydowym i nie płacić mi za nią 50.000,00 zł

Sesja wykonana przez Twojego przewodnika. Pokazałem dokładny przebieg projektu Cloud Migration Strategy ze szczegółami, których nie opisałem w tym artykule. Niedługo planuję powtórkę tej sesji, która będzie nagrana.

Między niebem, a ziemią, czyli co znajduje się pomiędzy chmurą, a infrastrukturą fizyczną

Sesja wykonana przez Krzysztof Góździa z HPE. Całkowicie nie mój świat, bo dotyczący nowej generacji serwerów, ale jedna rzeczy była dość ciekawa. Gdy Krzysztof na koniec sesji spytał całą salę: “Komu to [rozwiazanie, które prezentuje] się podoba”. Rękę podniosło dokładnie 0 osób. Coś czuję, że duża część osób zna dobrze te rozwiązania, a brakuje im wiedzy o części publicznej i jak to wszystko połączyć.

Chmura hybrydowa – dobry sposób na rozbicie zespołu

Sesja wykonana przez Michała Jaworskiego z Aviva. Sesja genialna. Opisująca doświadczenia Michała po 2 latach walki z chmurą w organizacji, gdzie większość jest już produkcją. Tu padło wiele ważnych rzeczy:

  • Z Opsa nie będzie DevOpsa.
  • Nie zwalniamy ludzi. Ci którzy nie chcą się zmieniać sami odchodzą.
  • Zespół Michała urósł w ciągu roku!

Genialna sesja, która mam nadzieję, że będzie kiedyś nagrana i udostępniona większej publiczności.

Na koniec

Zakończyliśmy sesją Q&A o chmurze hybrydowej. Byli też ekspercie z Toyota, opowiadający o samochodach hybrydowych. Dzień był również niesamowity, bo mogłem spotkać wiele osób, których spotykam w świecie online. Bardzo doby dzień.

Nagrania z cyklu szkoleń o chmurze hybrydowej

Część I – Jak Projektować

Część II – Modele Chmury Hybrydowej

Część III – Sieci

Część IV – Migrowanie Danych

Podsumowanie

I to tyle. To był ciekawy okres, w którym ponad 550 osób uczestniczyło w naszych webinarach. Jestem ciekaw jaki kolejny temat, chcesz zobaczyć w podobnym formacie.

AKTUALNOŚCI
13/06/20232 min.
AI w średniej firmie: Tworzenie przyszłości przy użyciu LLM.

Już 21 czerwca dowiesz się, jak możesz wykorzystać AI w Twojej firmie. Damian Mazurek i Piotr Kalinowski wprowadzą Cię w świat sztucznej inteligencji i LLM.

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
14/02/20232 min
Chmurowisko łączy się z Software Mind

Przed nami nowy rozdział! Chmurowisko dokonało połączenia z polskim Software Mind – firmą, która od 20 lat tworzy rozwiązania przyczyniające się do sukcesu organizacji z całego świata…

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
09/11/20225 min
Migracja systemu Dynamic Precision do Oracle Cloud

Grupa Dynamic Precision podjęła decyzję o unowocześnieniu swojej infrastruktury. Razem z Oracle Polska prowadzimy migrację aplikacji firmy do chmury OCI.

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
AI w średniej firmie: Tworzenie przyszłości przy użyciu LLM.

Już 21 czerwca dowiesz się, jak możesz wykorzystać AI w Twojej firmie. Damian Mazurek i Piotr Kalinowski wprowadzą Cię w świat sztucznej inteligencji i LLM.

Zobacz wpis
Grafika przedstawiająca chmuręGrafika przedstawiająca chmurę

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.