Ikona strzałka
Powrót do bloga

Bez Zaufania Do Chmury, Nawet Autoskalowanie Nie Pomaga

Mirek Burnejko
Mirek Burnejko
16/11/2015

Zaufanie
Zanim zaproszę Cię na pewną konferencję… let me tell you a story.
Kilka tygodni temu występowałem na zamkniętej konferencji u dużego operatora telekomunikacyjnego. Opowiadałem o łączeniu pasji z pracą.
Na jednym ze slajdów pokazałem moje cele życiowe. Jednym z nich (po za chodzeniem boso przez cały rok) było “Chcę zmieniać świat na lepsze za pomocą rozwiazań w chmurze“. Zrealizowanie tego celu da mi dużo benefitów, jednak pomoże w głównej mierze firmom… szczególnie polskim firmom.

W pisanie tego bloga włożyłem dużo serca. Było warto. Usłyszałem od kilku firm, że przez niego zyskały zaufanie do chmury… zrozumiały ją i przeniosły tak część swojego biznesu. Kilka firm zaprosiło mnie do współpracy.
Chmurowisko to to miejsce, które otwiera oczy na takie sprawy jak chmura hybrydowa, wykorzystanie chmury lub SLA.
Jednak ciągle jest za mało. Patrząc na kolegów z zachodu, jesteśmy w Polsce daleko z tyłu. Boli mnie to, gdyż wpływa to na innowacyjność naszych firm. Gdy duża część naszych działów IT ciągle instaluje serwery, tylko mała część wykorzystuje zalety chmury i skupia się na biznesie.
Na konferencji Cloudyna’15 opowiadałem o mitach dotyczących chmury, w które wierzy wiele wysoko postawionych ludzi w branży IT. Było tam wiele cytatów z maili jakie otrzymuję, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.
Wiem… Jestem przekonany… że problemem nie jest nasza wiedza, lecz brak zaufania.
Boimy się, że stanie się coś złego. Boimy się, że coś stanie się z naszymi danymi. Boimy się, że nasze dane nie będą tak bezpieczne jak w lokalnym Data Center. Boimy się, że po drugiej stronie są mniej doświadczeni ludzie niż w naszym dziale IT. Boimy się, że…
Zaufanie…
Ile bym dał, aby móc to zmienić w naszym kraju. Zaufanie do dostawców chmury, którym zaufały setki tysięcy firm na całym świecie. Zarówno z branży finansowej, energetycznej, samochodowej, a nawet ze spółek państwowych.
Będę próbował.
Tym czasem chciałbym jednak zaprosić Ciebie, Twojego dyrektora działu prawnego, Twojego oficera bezpieczeństwa na konferencję, na której zbudujesz swoje zaufanie do chmury. Zarówno w aspektach prawnych, jak i organizacyjnych. Ta konferencja to Trusted Cloud Day 2015.
Mam nadzieję, że to początek dobrej drogi dla Twojego przedsiębiorstwa i Twojej kariery. Konferencja Trusted Cloud Day 2015, wpis na Chmurowisko, nowe spotkanie User Groupy o chmurze publicznej, każde udane wdrożenie, wystrzelony korek szampana po zwiększeniu innowacji w chmurze, to uśmiech na mojej twarzy. Bo wiem, że jestem bliżej swojego celu…
Chcę zmieniać świat na lepsze za pomocą rozwiazań w chmurze

AKTUALNOŚCI
13/06/20232 min.
AI w średniej firmie: Tworzenie przyszłości przy użyciu LLM.

Już 21 czerwca dowiesz się, jak możesz wykorzystać AI w Twojej firmie. Damian Mazurek i Piotr Kalinowski wprowadzą Cię w świat sztucznej inteligencji i LLM.

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
14/02/20232 min
Chmurowisko łączy się z Software Mind

Przed nami nowy rozdział! Chmurowisko dokonało połączenia z polskim Software Mind – firmą, która od 20 lat tworzy rozwiązania przyczyniające się do sukcesu organizacji z całego świata…

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
09/11/20225 min
Migracja systemu Dynamic Precision do Oracle Cloud

Grupa Dynamic Precision podjęła decyzję o unowocześnieniu swojej infrastruktury. Razem z Oracle Polska prowadzimy migrację aplikacji firmy do chmury OCI.

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
AI w średniej firmie: Tworzenie przyszłości przy użyciu LLM.

Już 21 czerwca dowiesz się, jak możesz wykorzystać AI w Twojej firmie. Damian Mazurek i Piotr Kalinowski wprowadzą Cię w świat sztucznej inteligencji i LLM.

Zobacz wpis
Grafika przedstawiająca chmuręGrafika przedstawiająca chmurę

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.