Ikona strzałka
Powrót do bloga

AWS User Group Warszawa – Informacje Dla Uczestników

Mirek Burnejko
Mirek Burnejko
25/10/2014

AWS User Group Warszawa

Witam Cię bardzo serdecznie. Już w najbliższy czwartek, 30 października 2014, o godzinie 14:00 odbędzie się pierwsze, trzygodzinne spotkanie AWS User Group w Warszawie. Będzie to spotkanie eksperymentalne. Mam wielką nadzieję, że dzięki Twoim opiniom dowiemy się jak powinno wyglądać spotkanie 2 (które planowane jest na styczeń). Przygotowaliśmy więc sesje różnego rodzaju, tylko po to, abyś wyniósł ze spotkania jak najwięcej. Liczymy również na dużą ilość dyskusji, pytań i odpowiedzi.

Jeżeli jeszcze się nie zapisałeś to zapraszam Cię na adres AWSWarszawa.pl.

Prelegenci

Paweł Westfalewicz – Architekt Systemów Informatycznych – LOT S.A.
Prezentacja: W Chmurze Czy Na Ziemi? Lessons Learned Podczas i Po Wdrożeniu Portalu LOT.com.

Dowiesz się jak wygląda typowy proces rezerwacji i odprawy LOT.com w chmurze AWS. Dowiesz się o różnicach wdrożenia w chmurze vs. on-premises. Dowiesz się co jeszcze czeka LOT.

Jacek Biernat – Właściciel – Linxsys
Prezentacja: SQS & Alternatywne Rozwiązania.

SQS, czyli w pełni zarządzalny serwis kolejkowania wiadomości, pozwala na proste wrzucanie i wyjmowanie danych do i z systemów. Co jednak, gdy projekt jest tak duży, że SQS nie jest opłacalny. Przyjrzymy się doświadczeniom Jacka przy zagranicznych projektach.

Adam Smolnik – Główny Inżynier – Kroll Ontrack
Warsztaty: Build Scalable and Reliable JEE Apps with AWS

Weź ze sobą laptopa. Adam, jeden z czołowych ekspertów AWS w Polsce, przeprowadzi Cię przez budowę środowiska w AWS. Stworzysz instancje EC2, zainstalujesz web-service, stworzysz AMI, ELB, Auto-Scaling Group, zdefinjujesz polityki i alarmy, zasymulujesz ruch klientów oraz zaobserwujesz jak Twoje środowisko rośnie i kurczy się. Wszystko zrobisz sam, pod okiem Adama. Jest to niepowtarzalna możliwość, aby zbudować swoje umiejętności.

Mirek Burnejko – Konsultant – MiroMaxMedia
Prezentacja Backup: 10 Sposobów Na Udowodnienie, Że Należy Ci Się Podwyżka (Czyli Pieniądze i AWS Dla Początkujących).

AWS nie jest tani. W sesji dowiesz się o tym jak rozpocząć pracę z AWS i nie zwariować. Dowiesz się jak i kiedy używać instancji On-Demand, Reserved, Spot, jak wykorzystywać ankiety, czego unikać przy konfiguracji VPC i wiele więcej. (Sesja ma charakter backup – w zależności od przebiegu spotkania sesja odbędzie się na zakończenie, lub będzie dostępna online w formie video).

Jak Dotrzeć Na Spotkanie

  • Spotkanie odbędzie się w Warszawie na ulicy Domaniewskiej 39a. Na mapce poniżej widoczne jest miejsce, gdzie należy się kierować. Najłatwiej dotrzeć tam wchodząc od strony ulicy Domaniewskiej.
  • Na recepcji należy podać informacje, że idziesz do firmy Linxsys. Linxsys sponsoruje nam miejsce spotkania.
  • Jeżeli jedziesz samochodem, najlepiej zaparkować w Galerii Mokotów (200 metrów od miejsca spotkania). W Galerii Mokotów możesz zaparkować na 3 godziny za darmo. Powyżej pobierane są opłaty. Tak więc jeżeli chcesz zostać do końca, będziesz musiał dopłacić za godzinę.
  • Jeżeli planujesz przyjazd komunikacją miejską skorzystaj z aplikacji Jak Dojadę.

Mapa AWS User Group Warszawa

Informacje Dodatkowe

  • Zwiększyliśmy limit uczestników do 60. Jeżeli uważasz, że nie uda Ci się dotrzeć, to daj proszę znać na [email protected]. Zakładamy, że 20% zarejestrowanych osób nie przyjdzie. Jeżeli będzie inaczej, to część będzie miała miejsca stojące i będzie cieplej 🙂
  • Na miejscu będzie na Ciebie czekała kawa, herbata i woda. Firma MiroMaxMedia zapewni nam pizze w trakcie spotkania. Planujemy, aby dojechała przed, lub w trakcie laba.
  • Po spotkaniu nie mamy rezerwacji w żadnym lokalu. Wierzę natomiast w naszą kreatywaność i w ramach potrzeb na pewno uda nam się spędzić miło wieczór dyskutując o Kinesis, CloudTrail i VPC.
AKTUALNOŚCI
13/06/20232 min.
AI w średniej firmie: Tworzenie przyszłości przy użyciu LLM.

Już 21 czerwca dowiesz się, jak możesz wykorzystać AI w Twojej firmie. Damian Mazurek i Piotr Kalinowski wprowadzą Cię w świat sztucznej inteligencji i LLM.

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
14/02/20232 min
Chmurowisko łączy się z Software Mind

Przed nami nowy rozdział! Chmurowisko dokonało połączenia z polskim Software Mind – firmą, która od 20 lat tworzy rozwiązania przyczyniające się do sukcesu organizacji z całego świata…

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
09/11/20225 min
Migracja systemu Dynamic Precision do Oracle Cloud

Grupa Dynamic Precision podjęła decyzję o unowocześnieniu swojej infrastruktury. Razem z Oracle Polska prowadzimy migrację aplikacji firmy do chmury OCI.

Zobacz wpis
AKTUALNOŚCI
AI w średniej firmie: Tworzenie przyszłości przy użyciu LLM.

Już 21 czerwca dowiesz się, jak możesz wykorzystać AI w Twojej firmie. Damian Mazurek i Piotr Kalinowski wprowadzą Cię w świat sztucznej inteligencji i LLM.

Zobacz wpis
Grafika przedstawiająca chmuręGrafika przedstawiająca chmurę

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.