Strona Główna / Blog

AWS User Group Warszawa – Informacje Dla Uczestników

Mirek Burnejko

Mirek Burnejko

Rozmawiam w języku Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud Platform. Skontaktuj się z nim pisząc na ten adres.

AWS User Group Warszawa

Witam Cię bardzo serdecznie. Już w najbliższy czwartek, 30 października 2014, o godzinie 14:00 odbędzie się pierwsze, trzygodzinne spotkanie AWS User Group w Warszawie. Będzie to spotkanie eksperymentalne. Mam wielką nadzieję, że dzięki Twoim opiniom dowiemy się jak powinno wyglądać spotkanie 2 (które planowane jest na styczeń). Przygotowaliśmy więc sesje różnego rodzaju, tylko po to, abyś wyniósł ze spotkania jak najwięcej. Liczymy również na dużą ilość dyskusji, pytań i odpowiedzi.

Jeżeli jeszcze się nie zapisałeś to zapraszam Cię na adres AWSWarszawa.pl.

Prelegenci

Paweł Westfalewicz – Architekt Systemów Informatycznych – LOT S.A.
Prezentacja: W Chmurze Czy Na Ziemi? Lessons Learned Podczas i Po Wdrożeniu Portalu LOT.com.

Dowiesz się jak wygląda typowy proces rezerwacji i odprawy LOT.com w chmurze AWS. Dowiesz się o różnicach wdrożenia w chmurze vs. on-premises. Dowiesz się co jeszcze czeka LOT.

Jacek Biernat – Właściciel – Linxsys
Prezentacja: SQS & Alternatywne Rozwiązania.

SQS, czyli w pełni zarządzalny serwis kolejkowania wiadomości, pozwala na proste wrzucanie i wyjmowanie danych do i z systemów. Co jednak, gdy projekt jest tak duży, że SQS nie jest opłacalny. Przyjrzymy się doświadczeniom Jacka przy zagranicznych projektach.

Adam Smolnik – Główny Inżynier – Kroll Ontrack
Warsztaty: Build Scalable and Reliable JEE Apps with AWS

Weź ze sobą laptopa. Adam, jeden z czołowych ekspertów AWS w Polsce, przeprowadzi Cię przez budowę środowiska w AWS. Stworzysz instancje EC2, zainstalujesz web-service, stworzysz AMI, ELB, Auto-Scaling Group, zdefinjujesz polityki i alarmy, zasymulujesz ruch klientów oraz zaobserwujesz jak Twoje środowisko rośnie i kurczy się. Wszystko zrobisz sam, pod okiem Adama. Jest to niepowtarzalna możliwość, aby zbudować swoje umiejętności.

Mirek Burnejko – Konsultant – MiroMaxMedia
Prezentacja Backup: 10 Sposobów Na Udowodnienie, Że Należy Ci Się Podwyżka (Czyli Pieniądze i AWS Dla Początkujących).

AWS nie jest tani. W sesji dowiesz się o tym jak rozpocząć pracę z AWS i nie zwariować. Dowiesz się jak i kiedy używać instancji On-Demand, Reserved, Spot, jak wykorzystywać ankiety, czego unikać przy konfiguracji VPC i wiele więcej. (Sesja ma charakter backup – w zależności od przebiegu spotkania sesja odbędzie się na zakończenie, lub będzie dostępna online w formie video).

Jak Dotrzeć Na Spotkanie

  • Spotkanie odbędzie się w Warszawie na ulicy Domaniewskiej 39a. Na mapce poniżej widoczne jest miejsce, gdzie należy się kierować. Najłatwiej dotrzeć tam wchodząc od strony ulicy Domaniewskiej.
  • Na recepcji należy podać informacje, że idziesz do firmy Linxsys. Linxsys sponsoruje nam miejsce spotkania.
  • Jeżeli jedziesz samochodem, najlepiej zaparkować w Galerii Mokotów (200 metrów od miejsca spotkania). W Galerii Mokotów możesz zaparkować na 3 godziny za darmo. Powyżej pobierane są opłaty. Tak więc jeżeli chcesz zostać do końca, będziesz musiał dopłacić za godzinę.
  • Jeżeli planujesz przyjazd komunikacją miejską skorzystaj z aplikacji Jak Dojadę.

Mapa AWS User Group Warszawa

Informacje Dodatkowe

  • Zwiększyliśmy limit uczestników do 60. Jeżeli uważasz, że nie uda Ci się dotrzeć, to daj proszę znać na [email protected] Zakładamy, że 20% zarejestrowanych osób nie przyjdzie. Jeżeli będzie inaczej, to część będzie miała miejsca stojące i będzie cieplej :)
  • Na miejscu będzie na Ciebie czekała kawa, herbata i woda. Firma MiroMaxMedia zapewni nam pizze w trakcie spotkania. Planujemy, aby dojechała przed, lub w trakcie laba.
  • Po spotkaniu nie mamy rezerwacji w żadnym lokalu. Wierzę natomiast w naszą kreatywaność i w ramach potrzeb na pewno uda nam się spędzić miło wieczór dyskutując o Kinesis, CloudTrail i VPC.

2 ścieżki rozwoju, które doprowadzą Cię do certyfikatów

Zostań specjalistą AWS

Dołącz do listy mailingowej!

Dołącz do naszego newslettera

Staramy się wysyłać tylko wartościowe informacje, np. co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.