Strona Główna / Blog

Dlaczego AWS i Azure Zgarnia Większość Rynku

Mirek Burnejko

Mirek Burnejko

Rozmawiam w języku Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud Platform. Skontaktuj się z nim pisząc na ten adres.

własna chmura publiczna

Jest jedno pytanie, które możesz zadać swojemu dostawcy chmury publicznej. Nie zależnie, czy to SaaS, IaaS, PaaS, FaaS, XaaS. Nie ma to znaczenia.

To pytanie, to…

UWAGA…

Już…

Czy wykorzystujecie, na własne potrzeby, wszystkie usługi w swojej chmurze?
Jeżeli nie, to dlaczego?

Dlaczego To Takie Ważne

Spójrzmy na 3 dostawców na rynku: AWS, Azure i Google Cloud.
Liderem na rynku jest AWS. Potem jest Azure (depcze po piętach). Potem Google Cloud. (dane nie potwierdzone – z moich obserwacji)

Amazon w tej chwili używa w 100% Amazon Web Services (tak twierdzą).
Microsoft używa w mniejszej ilości Azure do swoich usług (tak twierdzą).
Google nie używa Google Cloud prawie wcale (no właśnie).

Oczywiście można wymyśleć dużo, za, przeciw.
Przecież Amazon nie jest tak wielki jak Google.
Przecież Microsoft ma setki produktów.

Spójrzmy jednak na to z innej perspektywy. Z perspektywy całego biznesu.

Amazon jest w stanie zaufać chmurze (do której dostęp mają jak każdy klient, Ty, ja) i wykorzystywać jej do wzrostu swego biznesu. Zaufać czemuś co zbudował, mimo, że jest większy niż dziesiątki dostawców w Polsce.

Ja jako klient mam efekt WOW, gdy słyszę, że firma Amazon/Microsoft jest w stanie „zaryzykować” i wykorzystywać serwisy AWS/Azure. Jeżeli Amazon/Microsoft jest zadowolony, to mało jest firm na świecie, które nie będą.

To Samo Z Mniejszymi

Gdy małe firmy oferujące usługi w chmurze korzrystają z własnych narzędzi, to mam wielką ochotę wybrać ich niż kogoś innego. Gdy firma oferuje usługi w chmrze, a np. serwery i swoje aplikacje trzyma w innej chmurze, to pojawia się wątpliwość. Coś jest nie tak. Ale co?

MUSISZ WIERZYĆ W TO CO SPRZEDAJESZ… POKAŻ TO UŻYWAJĄC RZECZY, KTÓRE BUDUJESZ!

Na zakończenie. Słyszałem już od inżynierów pracujących u dostawców chmur (nie wspomnę jakich), że używają chmury konkurencyjnej. W ciągu dnia budują rozwiązania dla klientów firmy. W nocy używają innego dostawcy, sądząc, że własna chmura „SSIE”. Coś poszło nie tak. Prawda?

Dlaczego To Takie Ważne

W chwili, gdy 100% Twojego biznesu i Twoich ludzi będzie używało Twojej chmury, wtedy poczujesz czym się różni robienie bubla, a czym różni się robienie najlepszej chmury, którą chcę (I PRAGNIE) używać każdy.

To samo z SaaS, IaaS, PaaS, FaaS, XaaS. Nie ma to znaczenia.
Robisz, używaj. Poznasz. Zrozumiesz. Produkt będzie lepszy!

Już wkrótce otwieramy nowe kursy

Zostań specjalistą chmury publicznej

Dołącz do listy mailingowej!

Dołącz do naszego newslettera

Staramy się wysyłać tylko wartościowe informacje, np. co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.