Powrót do aktualności

Wakacyjna Szkoła Chmury z SoDA i Microsoft

Dominika Rydel
29/06/20214 min

W wyniku współpracy Szkoły Chmury, Chmurowiska i Software Development Association Poland i Microsoft powstała Wakacyjna Szkoła Chmury dla programistów i środowiska IT. W ramach akcji specjaliści otrzymają bezpłatny dostęp do programów edukacyjnych na okres całych wakacji. Kursy przygotują chętnych do pracy w chmurze Microsoft Azure i pozwolą poszerzyć ofertę wybranym organizacjom.

Utrudnienia w podróży, ograniczona dostępność miejsc, tłumy, wysokie ceny i wreszcie obostrzenia czy niepewność związana z szybko zmieniającą się sytuacją na świecie. To tylko niektóre z powodów, dla których wielu z nas dość niepewnie snuje wakacyjne plany w 2021. Aż 63,5 % Polaków bierze pod uwagę możliwość rezygnacji w ostatniej chwili z planów wakacyjnych z powodu pandemii i wynikających z niej komplikacji (wg. badań z marca 2021 na zlecenie Europa Ubezpieczenia). Jednak w myśl starego przysłowia „nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło”, szczególnie kiedy mowa o ambitnym środowisku IT.

Branża technologiczna jak żadna inna potrafi szybko dostosowywać się do nowej rzeczywistości i w tym przypadku chętnie wykorzystuje wolny czas na doszkalanie i podnoszenie kwalifikacji. Właśnie dlatego Szkoła Chmury we współpracy z organizacjami SoDA, Microsoft i Chmurowisko rozpoczynają Wakacyjną Szkołę Chmury oferując bezpłatny dostęp do wybranych kursów online.

“Technologia Azure to jeden z tematów, który ciągle cieszy się największą popularnością wśród społeczności SoDA. Poprzez “Wakacyjną Szkołę Chmury” dajemy szansę na poznanie jej podstaw lub pogłębienie aktualnej wiedzy w formie profesjonalnych, ale i przystępnych kursów pod okiem specjalistów.” – dodaje Marta Kępa, Head of Partnerships and Community w SoDA.

Udział w akcji może wziąć każdy pracownik firm zrzeszonych w Software Development Association Poland.  Firmy chcące dołączyć do organizacji SoDA powinny zgłaszać się na adres [email protected].

Rejestracja i zasady udziału w akcji na stronie:

https://szkolachmury.pl/wakacyjna-szkola-chmury/

BLOG
20/08/20216 min
Świat Oracle: 4 powody dlaczego E-Business Suite powinien działać w infrastrukturze OCI

W tym artykule skupiamy się na tematach przyspieszenia istniejącej inwestycji w Oracle E-Business Suite na platformie Oracle Cloud Infrastructure. Znajdziesz w nim również pomysły na strategie migracji do chmury.

Zobacz wpis
BLOG
21/07/20215 min
Świat AWS: Usługi AWS IoT w praktyce

Do szerokiej promocji rozwiązań IoT czy IIoT w ostatnich kilku latach zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Jednak dopiero okres pandemii covid-19 zweryfikował prawdziwe możliwości i praktyczne zastosowanie Internetu Rzeczy w życiu i biznesie. Kontrola obłożenia pomieszczeń, biur czy sklepów, wykrywanie potencjalnych infekcji i wreszcie wsparcie przy wprowadzaniu procedur bezpieczeństwa to tylko niektóre z zastosowań IoT w

Zobacz wpis
BLOG
Świat Oracle: 4 powody dlaczego E-Business Suite powinien działać w infrastrukturze OCI

W tym artykule skupiamy się na tematach przyspieszenia istniejącej inwestycji w Oracle E-Business Suite na platformie Oracle Cloud Infrastructure. Znajdziesz w nim również pomysły na strategie migracji do chmury.

Zobacz wpis

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.