Ikona strzałka
Powrót do aktualności

Chmurowisko dołącza do grupy Software Mind!

Dominika Rydel
Dominika Rydel
21/02/20224 min

Mam ogromną przyjemność poinformować w imieniu całego Zespołu Chmurowiska, że właśnie dołączyliśmy do drużyny Software Mind!

Wiodący polski software house o globalnym zasięgu zainwestował w spółkę Chmurowisko, nabywając większościowy pakiet udziałów. Transakcja pozwoli spółce Software Mind poszerzyć dotychczasową ofertę o wyspecjalizowane kompetencje chmurowe. Dla nas będzie ona oznaczała nowe możliwości ekspansji i dalszy rozwój Zespołu.

Dlaczego Chmurowisko?

Od 2017 roku zdobyliśmy renomę jako butikowa firma konsultingowa skupiająca wysoko wykwalifikowanych architektów i inżynierów chmurowych. Świadczymy usługi z zakresu doradztwa, wdrożeń, szkoleń oraz R&D w projektach chmurowych, współpracując z wiodącymi dostawcami na świecie: Microsoft, Amazon. Google oraz Oracle.

Z naszych usług korzystają Klienci zarówno z segmentu Enterprise jak i SMB z branż takich jak bankowość, retail, produkcja czy branża gamingowa m.in. BNP Paribas, ABB, DPD czy Circle K.

Nasz Zespół oprócz technologii chmurowych, specjalizuje się również w projektach z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI) oraz w rozwiązaniach z obszaru Internetu Rzeczy (IoT) i Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT).

Dla działającego globalnie Software Mind będzie to idealne dopełnienie i poszerzenie dotychczasowej oferty w ramach dostarczanych aplikacji i systemów informatycznych

Kilka słów od CEOs:

Grzegorz Młynarczyk, CEO Software Mind, przewiduje duże korzyści dla obu organizacji. „Wydatki na transformację cyfrową i wdrożenie chmury rosną dynamicznie na wszystkich wiodących rynkach zagranicznych. Wysokiej klasy umiejętności z obszaru cloud computing i niepodważalny talent, które Chmurowisko wnosi do Software Mind, pozwolą zaadresować tę rosnącą potrzebę rynku i zwiększą naszą zdolność do opracowywania rozwiązań opartych na chmurze. Umożliwi to jeszcze szybsze skalowanie dostarczanych systemów do wzrostu naszych klientów, otwierając nowe źródła przychodów. Dołączenie kompetencji Chmurowiska do zespołu Software Mind zwiększy naszą zdolność do opracowywania innowacyjnych rozwiązań dla klientów”.

Michał Jaworski, prezes Chmurowiska, podziela optymizm Grzegorza. „Dołączenie do grupy Software Mind ułatwi ekspertom Chmurowiska wprowadzenie rozwiązań chmurowych, technologii i usług konsultingowych na nowe rynki. Pozwoli to też dostarczyć potrzebne kompetencje i wsparcie dla firm na arenie międzynarodowej. Zarówno Chmurowisko, jak i Software Mind łączy pasja tworzenia pionierskich rozwiązań, które mają realny wpływ na biznes klientów.”

Plany Software Mind

Inwestycja w Chmurowisko to najnowszy plan ambitnego rozwoju Software Mind. Ze wsparciem Enterprise Investors, Software Mind w ubiegłym roku dodał już do swojego portfolio europejskie firmy programistyczne takie jak. ValueLogic i Code Factory. Inwestycja powiększa bogatą ofertę firmy wzbogacając ją o nowe kompetencje. Pozwala także umocnić swoją pozycję wiodącego polskiego software house’u o globalnym zasięgu.

 

BLOG
14/08/2023
AI i Machine Learning: Rewolucja przyszłości przemysłu.

W dobie cyfryzacji i postępu technologicznego, terminy takie jak Sztuczna Inteligencja oraz Uczenie Maszynowe są nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości, wpływając na codzienne działania i redefiniując tradycyjne metody pracy.

Zobacz wpis
BLOG
27/07/2023
Jak usługi AI Cloud mogą przyspieszyć transformację cyfrową.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak sztuczna inteligencja i chmura mogą przyspieszyć Twoją transformację cyfrową? Czy rozważałeś korzyści, jakie mogą przynieść usługi AI Cloud Twojej organizacji?

Zobacz wpis
BLOG
AI i Machine Learning: Rewolucja przyszłości przemysłu.

W dobie cyfryzacji i postępu technologicznego, terminy takie jak Sztuczna Inteligencja oraz Uczenie Maszynowe są nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości, wpływając na codzienne działania i redefiniując tradycyjne metody pracy.

Zobacz wpis
Grafika przedstawiająca chmuręGrafika przedstawiająca chmurę

Zapisz się do naszego newslettera i
bądź z chmurami na bieżąco!

Zostaw nam swój e–mail a co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości
z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.