Strona Główna / Realizacje / Szopex

Szopex

Kilkanaście internetowych sklepów firmy Szopex pracowało w środowisku, któremu brakowało wymaganej przez biznes skalowalności i dostępności.

Consulting
1

Problem

Kilkanaście internetowych sklepów firmy Szopex pracowało w środowisku on-premises wykorzystującym wieloletnie urządzenia. Skutkowało to brakiem wymaganej przez biznes skalowalności i dostępności. Budowana przez lata konfiguracja nie odpowiadała bieżącym oraz przyszłym potrzebom. Jej zmiana wiązałaby się z bardzo dużymi nakładami pracy oraz kosztami.

2

Co zrobiliśmy?

Po konsultacjach z Klientem zaprojektowaliśmy infrastrukturę w podejściu chmurowym z wykorzystaniem Microsoft Azure. Najważniejsze usługi, które zostały wykorzystane to: AKS, Azure Database for MySQL, Load Balancer oraz maszyny wirtualne, na których pracują dodatkowe komponenty obsługujące sklepy. W całym procesie zaangażowany był również Klient, który w miarę potrzeb starał się dostosować działanie oprogramowania i systemów do koncepcji chmurowej. Dzięki takiej współpracy możliwe było jak najlepsze wykorzystanie usług chmury Microsoft Azure.

3

Rezultat

Aktualnie wszystkie sklepy uruchomione są w usłudze Azure Kubernetes Service. Baza danych pracuje wykorzystując usługę PaaS, co umożliwia bezproblemowe skalowanie. Każdy ze sklepów, w miarę potrzeb, może byś osobno skalowany horyzontalnie. Uzyskaliśmy dzięki temu możliwość obsługi większej liczby Klientów, gdy jest taka potrzeba np. w okresie promocji czy wyprzedaży takich jak Black Friday. Rozwiązanie daje również możliwość skalowania środowiska w dół poprzez usuwanie niepotrzebnych maszyn wirtualnych podczas zmniejszonego ruchu biznesowego. To z kolei przekłada się na znaczące oszczędności kosztowe. Warto wspomnieć, iż zastosowane usługi nie powodują uzależnienia się od jednego dostawcy chmurowego, co jest częstą obawą Klientów rozważających migrację do chmury. W razie konieczności rozwiązanie można przenieść do dowolnego, innego vendora praktycznie z dnia na dzień.

Skalowalność Koszt
Michał Furmankiewicz

Michał Furmankiewicz

Head of Consulting

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszego rozwiązania, napisz do nas. Michał z zespołem chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.Zobacz również

Dołącz do listy mailingowej!

Dołącz do naszego newslettera

Staramy się wysyłać tylko wartościowe informacje, np. co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.