Strona Główna / Realizacje / KUKBUK

KUKBUK

KUKBUK to poza ukazującym się od 2012 roku ekskluzywnym dwumiesięcznikiem kulinarnym, który wyróżnia się wysoką jakością prezentowanych autorskich materiałów, również portal internetowy, na którym można znaleźć ciekawe materiały.

Development
1

Problem

Dynamiczny wzrost liczby użytkowników oraz wdrożenie nowej wersji portalu spowodował chęć skorzystania ze środowiska w chmurze publicznej. Firma szukała możliwości wdrożenia nowego portalu w środowisku Amazon Web Services.

2

Co zrobiliśmy?

Po konsultacjach z zespołem programistów Kukbuk zaprojektowaliśmy zaproponowaną architekturę za pomocą usług dostępnych w chmurze AWS. Pliki statyczne udostępniane są bez użycia serwerów za pomocą usługi CloudFront. Serce portalu bije w usłudze Fargate. Dodatkowo wykorzystywane są między innymi usługi RDS, ElastiCache, ElasticSearch. Wszystkie połączenia realizowane są oczywiście za pomocą bezpiecznej, szyfrowanej komunikacji.

3

Rezultat

Nowa wersja portalu Kukbuk działa w chmurze Amazon Web Services. Całość korzysta z usług zarządzanych przez AWS. Dzięki temu Kukbuk unika konieczności zarządzania, patchowania czy też uaktualnień środowiska. Całość jest praktycznie bezobsługowa. Zaoszczędzone zasoby można przeznaczyć na tworzenie ciekawych treści lub rozwój samego oprogramowania. Umieszczenie portalu w środowisku chmurowym umożliwi także bezproblemowe dodanie nowych zasobów w przypadku zmian w architekturze systemu, bądź znacznego wzrostu liczby użytkowników.

Liczba użytkowników, Bezpieczeństwo
Michał Furmankiewicz

Michał Furmankiewicz

Head of Consulting

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszego rozwiązania, napisz do nas. Michał z zespołem chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.Zobacz również

Dołącz do listy mailingowej!

Dołącz do naszego newslettera

Staramy się wysyłać tylko wartościowe informacje, np. co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.