Strona Główna / Realizacje / Kruk S.A.

Doradztwo chmurowe dla Kruk S.A.

Transfer wiedzy, Stworzenie Cloud Governance
1

Problem

Grupa Kruk działa na rynku europejskim od kilkunastu lat i zarządza infrastrukturą IT, która jest rozproszona pomiędzy kilka krajów. W związku z powyższym oraz potrzebą optymalizacji kosztów postanowiła część swojej infrastruktury przenieść do Chmury. Pierwszym krokiem było opracowanie strategii zarządzania usługami w Chmurze (Cloud Governance) w celu przygotowania całej organizacji do nowych wyzwań.

2

Co zrobiliśmy?

Wspólnie z Klientem przeprowadziliśmy cykl spotkań o charakterze warsztatowym, na których poruszyliśmy zagadanie z zakresu procesów i polityk w obszarze: zarządzania tożsamością, bezpieczeństwa, projektowania i wdrażania infrastruktury w modelu Infrastructure as Code, optymalizacji kosztów oraz aspektów prawnych związanych z korzystaniem z zasobów chmurowych. Model współpracy oparliśmy o zasady opisane w Microsoft Cloud Adoption Framework oraz na doświadczeniach własnych naszego zespołu. Dzięki naszej pracy Klient lepiej zrozumiał zasady panujące w Chmurze co przełożyło się na jego strategię migracji infrastruktury.

3

Rezultat

W wyniku przeprowadzonych warsztatów pracownicy Kruk S.A. otrzymali niezbędną wiedzą do pracy z chmurą Microsoft Azure. Dodatkowo przygotowaliśmy obszerny dokument opisujący zasady zarządzania usługami w Chmurze (Cloud Governance), który stanowi dla Klienta punkt wyjścia dla wdrażania nowych rozwiązań oraz migracji istniejących systemów do środowiska chmurowego. Dokument został przygotowany w języku angielskim co pozwala Klientowi wdrożyć zmiany nie tylko w Polsce ale też w innych krajach, w których działa.

wiedzy, możliwości ryzyka
Michał Dzierżak

Michał Dzierżak

Senior Cloud Consultant

Konsultant prowadzący ten projektZobacz również

Dołącz do listy mailingowej!

Dołącz do naszego newslettera

Staramy się wysyłać tylko wartościowe informacje, np. co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.