Strona Główna / Blog

5 Pytań, Które MUSISZ Zadać Swojemu Dostawcy IaaS

Mirek Burnejko

Mirek Burnejko

Rozmawiam w języku Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud Platform. Skontaktuj się z nim pisząc na ten adres.

5 Pytań Cloud

Pracując z klientami z różnych branży, pomagając w adaptacji usług Cloud Computing, nauczyłem się kilku rzeczy. Jedną z rzeczy, których się nauczyłem to zestaw 5 pytań. Musisz je zadać swojemu dostawcy usług Infrastructure as a Service (IaaS) na pierwszym spotkaniu.

Zapomnij o innych wątpliwościach, cenach, regułach.

Zadaj te pytania przedstawicielowi firmy, z którą chcesz pracować. Na 4 pierwsze musi odpowiedzieć bez zająknięcia. Na ostatnie daj mu 3 dni. Jeżeli, któraś z odpowiedzi zawiedzie… UCIEKAJ.

5 Pytań Dla Dostawcy IaaS

  1. W której szafie, w której serwerowni znajdują się moje dane?
  2. Jakich mechanizmów używacie do zabezpieczenia moich danych?
  3. Jak wygląda proces rezygnacji i przenoszenia maszyn do innego dostawcy IaaS?
  4. Jak możemy egzekwować naruszenie SLA?
  5. Ile zaoszczędzę w stosunku do obecnej infrastruktury w przeciągu roku?

Każde z pytań dotyka kluczowych aspektów współpracy, szczególnie na rynku polskim – Miejsce, Bezpieczeństwo, Rozwiązanie Umowy, SLA, ROI.

Jeżeli Twój dostawca odpowie na cztery pierwsze pytania bez zająknięcia, a na piąte udzieli Ci informacji w postaci przynajmniej dwucyfrowej liczby, jesteś blisko zwycięzcy.

Już wkrótce otwieramy nowe kursy

Zostań specjalistą chmury publicznej

Dołącz do listy mailingowej!

Dołącz do naszego newslettera

Staramy się wysyłać tylko wartościowe informacje, np. co miesiąc dostaniesz spis najważniejszych nowości z chmur Azure, AWS i GCP, z krótkimi opisami i linkami.